Skip to main content
search
Aktualności

Gminny Konkurs Recytatorski

By 10 kwietnia 202412 kwietnia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2024 przez Marek Skiba

10 kwietnia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem 36 uczestników rywalizowało w pięciu kategoriach.

Wydarzenie otworzyła Katarzyna Żak, wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Powitała przybyłych gości, uczestników oraz komisję. W jury oceniającym zasiadły trzy osoby. Funkcję przewodniczącej objęła Anna Kończal-Bochenek, która jest absolwentką wydziału dramatu AST w Krakowie oraz laureatką m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu dla Aktorów.  W komisji zasiadła także Maria Wawreniuk – absolwentka PWSFTviT w Łodzi oraz Aleksandra Denkowicz – absolwentka I stopnia szkoły muzycznej.

Na konkursie najliczniejsze grupy uczestników pochodziły z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach – 16 osób oraz ze Szkoły Podstawowej w Bibicach – 9 osób.

Kategoria „Recytacja” była podzielona na trzy kategorie wiekowe. W klasach 0-III szkoły podstawowej I miejsce zajął Antoni Wolski, II Kornelia Dudej oraz III Barbara Sędzielewska – wszyscy z SP w Przybysławicach. W kategorii IV-VI klasa – I miejsce zajęła Lidia Basiura z SP Przybysławice, II Zofia Kapusta z SP w Bibicach oraz III miejsce Nadia Kozera z SP w Woli Zachairaszowskiej. VII-VIII I miejsce Julia Miękina z SP w Zielonkach, II miejsce Leoni Gell-Ślusarczyk z SP w Woli Zachariaszowskiej oraz III miejsce Izabela Wtorek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Lema w Bibicach.

Przyznano również nagrody w kategorii „Poezja śpiewana” oraz „Teatr jednego aktora”. W tej pierwszej ex aequo miejsce pierwsze zajęły Gabierla Maślej z SP w Woli Zachariaszowskiej i Julia Czekaj z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. W drugiej kategorii miejsce pierwsze zajęły Weronika Szymańska i Lidia Rij.

We wszystkich kategoriach recytatorskich, w każdej z grup wiekowych przyznano również wyróżnienia.

– Najważniejsze jest to, że próbujecie swoich sił i podejmujecie próbę zmierzenia się z występami przed publicznością – mówiła Anna Kończal-Bochenek po występach kolejnych grup, motywując jednocześnie uczestników do dalszego rozwijania swoich umiejętności w sztuce recytacji.

W tym roku uczestnicy najwięcej razy recytowali poezję Wisławy Szymborskiej, laureatki nagrody Nobla “za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”.

Protokół i informacje dotyczące wyników znajdują się pod linkiem.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content