Skip to main content
search
Aktualności

I Integracyjna Terenowa Gra Rowerowa Węgrzce – Pękowice

By 5 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2017 przez admin

IMG 1508

 

2 września odbyła się I Integracyjna Terenowa Gra Rowerowa Węgrzce – Pękowice. Wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w zabawie, zostali podzieleni na 5 drużyn i… wystartowali.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans z boiska w Węgrzcach do Błoń Pękowickich. Trasa gry prowadziła przez fragment szlaku czarnego oraz czerwonego. Po drodze drużyny musiały sprostać zadaniom jakie dla nich przygotowano. Punkt widokowy w Węgrzcach, Las Witkowicki, Prochownia w Witkowicach, Czerwony Most i Bateria w Pękowicach nie są już obcymi miejscami dla uczestników gry. Poznali oni miejsca, ich historię i dobrze się przy tym bawili. Były zagadki, rebusy, strzelanie, szukanie ukrytych skarbów, ale też sadzenie roślinek na nowopowstałych skalniakach w Pękowicach a na zakończenie imprezy został rozegrany mecz siatkówki pomiędzy mieszkańcami Węgrzc i Pękowic. Na Błoniach Pękowickich odbywał się równocześnie Piknik rodzinny, zorganizowany przez sołtysa Pękowic i Stowarzyszenie Perła Pękowic, więc uczestnicy mogli po zakończonej grze posilić się i zrelaksować.
Impreza była pomysłem mieszkanek naszej gminy Magdaleny Listoś z Węgrzc oraz Magdaleny Filipek z Zielonek. Obie panie były uczestniczkami projektu „Lideratorium – Akademia Lokalnych Liderów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Przy wsparciu SKPK, FIO, a także we współpracy ze Stowarzyszeniem Perła Pękowic oraz sołtysami Węgrzc i Pękowic, można było zorganizować to przedsięwzięcie.
Ogromnym walorem Terenowej Gry Rowerowej była integracja. W tym dniu spotkali się i poznali sympatyczni, pozytywni ludzie, którzy chcą i lubią działać wspólnie z innymi. Dodać należy, że w projekt poza głównymi organizatorkami zaangażowało się całe grono mieszkańców naszej gminy, którzy bezinteresownie pomogli wszystko dopiąć na ostatni guzik, za co dziękują organizatorki.
MF

 

logo2015 logo FIO v1

gra

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content