Skip to main content
search
Aktualności

Integracja w Brzozówce w pięknych okolicznościach przyrody

By 28 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2022 przez KB

25 czerwca, w słonecznej aurze, w miejscu z najpiękniejszym widokiem w gminie na Beskidy i Tatry – czyli na terenie rekreacyjnym – odbył się piknik sołectwa Brzozówka. Na piknik pn. “Powitanie lata” zaprosili sołtys Elżbieta Cich wraz z radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich z Brzozówki „Przyjaciele Brzozówki”.
Przybyłych powitała w imieniu organizatorów sołtys Brzozówki Elżbieta Cich. Na placu zabaw w Brzozówce pojawiły się trzy kolorowe dmuchańce – zjeżdżalnie, nieodpłatnie dostępne dla wszystkich dzieci. Pod wielkim parasolem chętni mogli ozdobić buzie kolorowymi malunkami. Do zabawy wciągał małych i dużych Klaun Dyzia. Dyzia stawiał obecnym spore wyzwania, jak chodzenie na szczudłach – tej trudnej sztuki próbowali i dzieci i dorośli. Były też wielkie bańki mydlane, w powietrzu śmigały kolorowe piłeczki, koła, dzieci czołgały się pod niską przeszkodą, skakały przez skakankę. Dzieci korzystały również ze stałych atrakcji terenu rekreacyjnego w Brzozówce: karuzeli, huśtawek i boisk – nie zabrakło małych wielbicieli piłki nożnej. Młodzież i dorosłych można było zobaczyć grających w tenisa, czy koszykówkę. Była i muzyka – zabawie towarzyszył podkład muzyczny świetnie dobranych utworów.
Panie z Koła Gospodyń w Brzozówce zorganizowały poczęstunek dla uczestników pikniku. Wspaniałe, różnorodne wypieki sprzedawane były za symboliczne kwoty. Dzieci częstowane były watą cukrową i popcornem. Firma „Koliber” z Brzozówki ufundowała swój słynny, pyszny żurek. Można było również zjeść kiełbaski z grilla, były też napoje.
Piknik odwiedziło wielu mieszkańców Brzozówki i sąsiednich miejscowości. Była to doskonała zabawa dla dzieci i możliwość spotkania dla dorosłych w wesołej atmosferze. Na piknik zajrzała również radna gminy Zielonki Joanna Kwaśny.
– Jestem bardzo zadowolona, to trzeci piknik organizowany przeze mnie jako sołtysa. Widać, że po dwuletniej covidowej przerwie był bardzo mieszkańcom potrzebny. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w organizację, szczególnie Kołu „Przyjaciele Brzozówki” – podsumowuje sołtys Elżbieta Cich.
Grzegorz Kwaśny, MKF

Opisujemy: fotografie przedstawiają uczestników pikniku w Brzozówce.

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content