Skip to main content
search
Aktualności

Jak samodzielnie dokonać wpisu do CEIDG – instrukcja

By 20 kwietnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2020 przez admin

LOGO CEIDGW związku z epidemią koronawirusa i ograniczoną bezpośrednią obsługą mieszkańców Urzędu Gminy Zielonki, zachęcamy do samodzielnego dokonywania wpisów do CEIDG przy użyciu osobistego Profilu Zaufanego.

Jeżeli nie posiada Pan/Pani Profilu Zaufanego, można założyć go poprzez bankowość internetową logując się na swoje konto bankowe. Następnie należy wyszukać formularz zakładania Profilu Zaufanego i uważnie czytać informacje przekazywane podczas procesu rejestracji. Operację należy potwierdzić bankowym kodem autoryzacyjnym (szczegółowe informacje nt. samodzielnego zakładania Profilu Zaufanego za pomocą bankowości elektronicznej zamieszczono tutaj).
W kolejnym kroku należy wejść na stronę CEIDG:  http://ceidg.gov.pl
– jeśli składa Pan/Pani wniosek pierwszy raz należy założyć indywidualne konto poprzez ikonę “Zaloguj” w prawym górnym rogu, a następnie kliknąć na zakładkę “Załóż nowe konto” i wybrać sposób potwierdzenia tożsamości użytkownika “Login.gov.pl”. Po potwierdzeniu tożsamości przez Profil Zaufany otrzyma Pan/Pani na skrzynkę mailową link aktywujący;
– następnie należy ponownie wejść na stronę CEIDG i zalogować się poprzez ” Login.gov.pl” za pomocą Profilu Zaufanego;
– jeśli składał(a) już Pan/Pani wniosek przez stronę CEIDG to należy pominąć krok zakładania konta.
Po zalogowaniu się do indywidualnego konta przedsiębiorcy należy wybrać rodzaj wniosku jaki będzie Pan/Pani składać (lista wyświetli się po lewej stronie ekranu). Proszę wypełnić wszystkie podświetlone na różowo pola oraz ewentualnie wprowadzić wnioskowane zmiany i poprzez opcję “Dalej” przejść do podpisania wniosku za pomocą Profilu Zaufanego.
Po poprawnym złożeniu wniosku pojawi się informacja o jego wysłaniu.
W celu pobrania złożonego wniosku w formacie pdf należy skorzystać z opcji “Drukuj”.
Następnego dnia należy ponownie wejść na stronę http://ceidg.gov.pl i poprzez zakładkę “Baza Przedsiębiorców” wyszukać swój wpis i sprawdzić wprowadzone zmiany.
UWAGA!
Podczas używania Profilu Zaufanego należy wpisać poprawny login (identyfikator użytkownika – nie adres mailowy).

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content