Skip to main content
search
Relacje

Jarmark Bożonarodzeniowy w Woli Zachariaszowskiej

By 20 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2013 przez admin

jarmark

 

 

 

Zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej był Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany 15 grudnia. Po raz pierwszy taki kiermasz odbył się rok temu.

Tegoroczny jarmark przyciągnął wielu gości – nie zabrakło rozmaitych atrakcji, każdy mógł zakupić świąteczne ozdoby, skosztować smakołyków, posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów i pięknej gry na instrumentach muzycznych. O niezwykłą, magiczną atmosferę zadbała Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły i Agnieszka Białek, koordynator przygotowań do kiermaszu.
W przygotowania zaangażowało się wiele osób – przede wszystkim, jak zawsze, dopisali rodzice uczniów i sami uczniowie. Wiele serca włożyli w organizację wydarzenia nauczyciele ze szkoły w Woli Zachariaszowskiej – razem z dziećmi wykonali piękne ozdoby. Wspólnie lub indywidualnie przygotowano stroiki świąteczne, wieńce, bombki i łańcuchy choinkowe, aniołki, obrazki malowane na szkle, świece zapachowe. Niektóre przedmioty były bardzo oryginalne – zachwycały poszewki na poduszki w złocistej kolorystyce, wełniane ogrzewacze na kubki, kokardy z juty, choinki wykonane z barwnych materiałów. Chętnie kupowano biżuterię wykonaną przez dzieci z klas muzyczno-artystycznych.
O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała pani Agnieszka Jurkiewicz. Zebrani ze wzruszeniem słuchali śpiewanych przez dzieci kolęd, nie tylko w języku polskim. Kilkoro uczniów popisało się wspaniałą grą na instrumentach muzycznych – Małgosia Maślej grała na skrzypcach, Gabrysia i Bartek Kruczek na trąbce i klarnecie, Dawid Kruczek na akordeonie, Agnieszka Kania i Justyna Bubak na keyboardzie.
Nie zabrakło atrakcji kulinarnych – zadbali o to rodzice uczniów. Wspaniałe ciasta domowego wypieku, pierniczki, krokiety i wyśmienity barszcz, kawa, herbata. Wszystko przesycone aromatem świąt Bożego Narodzenia.
Atmosfera Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadziła nas w niezwykły klimat Świąt. Trudno było się rozstać w tę niedzielę – przy muzyce, smakołykach i miłych rozmowach czas upłynął zbyt szybko. Organizatorom i wszystkim zaangażowanym osobom należą się wielkie podziękowania, mamy nadzieję, że i w przyszłości spotkamy się na podobnych jarmarkach w naszej szkole. Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Więcej zdjeć w ALBUMIE
MG

jarmark2

jarmark3

jarmark4

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content