Skip to main content
search
Aktualności

Jedyny taki uniwersytet

By 16 lutego 202317 lutego, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 lutego 2023 przez KB

Ciekawe tematy, nietuzinkowe postacie i duża dawka wiedzy – tak właśnie wyglądają wykłady prowadzone w ramach Uniwersytetu Osiedla Łokietka. 15 lutego w budynku wielofunkcyjnym przy ulicy Lawendowej w Zielonkach odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem tematem przewodnim było serce.

„Kardiochirurgia XXI wieku – od klasycznych operacji do metod przezskórnych” to tytuł wykładu prof. Jerzego Sadowskiego, światowej sławy krakowskiego kardiochirurga, który w  pierwszej części spotkania przedstawił swoją prezentację. Następnie nadszedł czas na pytania. Nie zabrakło także niespodzianki czyli koncertu gitarowego w wykonaniu Jacka Serczyka.

Spotkania w ramach Uniwersytetu Osiedla Łokietka orgaznizowane są od przeszło 20 lat z inicjatywy sołtysa sołectwa Osiedle Łokietka Krzysztofa Olawskiego. Na początku były to spotkania raz na rok, teraz dzięki wybudowanemu w 2021 roku budynkowi sołeckiemu jest możliwość organizowania ich raz w miesiącu. A tematy spotkania? Są przeróżne – od zdrowotnych po podróżnicze. W planach kolejne wydarzenia.

KB

Opisujemy: spotkanie z uczestnikami Uniwersytetu Osiedla Łokietka.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content