Skip to main content
search
Aktualności

Jesienne remonty na drogach w gminie

By 18 listopada 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 listopada 2016 przez admin

DSC08319Przybyło w gminie dróg o zmodernizowanej nawierzchni. Wyasfaltowano m.in. odcinki ulic: Bankowej, Grochowalskiego oraz Marzycieli w Zielonkach. W tym roku gmina Zielonki na modernizację dróg – asfaltowanie, budowę chodników nie tylko na drogach przez siebie zarządzanych, przeznaczy ok. 3,5 mln zł. Zapraszamy również do obejrzenia filmowego flesza o ostatnich inwestycjach w gminie.

Wśród ostatnio asfaltowanych odcinków znalazły się m.in.: 330-metrowy odcinek ul. Bankowej i 210-metrowy ul. Grochowalskiego w Zielonkach wraz z progami zwalniającymi oraz ok. 190-metrowy odcinek ul. Marzycieli w tej miejscowości. W Bibicach zmodernizowano odcinki: ok. 115 m na ul. Sosnowej, ok. 200 m na ul. Trzecia Góra, ok. 390 m na ul. Parkowej. Nowy asfalt pojawił się również na odcinkach: ok. 185 m na ul. Cyprysowej w Woli Zachariaszowskiej, gdzie powstał fragment chodnika oraz odwodnienie, ok. 160 m na bocznej ulicy do C3 w Węgrzcach, ok. 300 m w Garlicy Murowanej na ulicy graniczącej z Garlicą Duchowną wraz z odwodnieniem w postaci korytek i ażurowymi zabezpieczeniami skarp, ok. 310 m na ul. Lipowej w Bosutowie z elementami odwodnienia i ok. 242 m łącznie na ul. Wójtowskiej i Saneczkowej w Trojanowicach z elementami odwodnienia i lokalnie wzmocnieniem skarp płytami ażurowymi. Nowy asfalt pojawił się również  na ulicy C22 w Węgrzcach prowadzącej do cmentarza.
Remonty w ramach zadania „Przebudowa dróg w gminie Zielonki” wykonuje firma Trobud z Michałowic wyłoniona w przetargu w kwietniu tego roku spośród 8 oferentów.
Przypominamy, że tej jesieni zakończono i rozliczono przebudowę ulic: Na Popielówkę i Długopolskiej w Zielonkach. Można już poruszać się z os. Łokietka do Zielonek poszerzoną do 6 m ulicą Na Popielówkę, powstał chodnik na ul. Na Popielówkę od ul. Długopolskiej do ul. ks. Zięby, przebudowano skrzyżowanie z ul. Długopolską, powstał chodnik przy ul. Długopolskiej na odcinku od ul. Wokalnej do ul. Staropolskiej i utwardzone pobocze do ul. Na Popielówkę. Inwestycja zyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1,5 mln zł.
W Owczarach powstał nowy asfalt na całej długości ul. Dolina wraz z parkingiem i dalej na odcinku do ul. Gielniówka. W ramach tegorocznych zadań drogowych wybudowano chodnik uzupełniający ciąg pieszy do granicy gminy z Krakowem na drodze wojewódzkiej 794 oraz chodnik na całej ul. Stary Trakt w Węgrzcach oraz wyasfaltowano tzw. drogi do pól.
W najbliższych planach gmina ma przebudowę rowu przy ul. A4 w Węgrzcach oraz budowę chodnika o długości 50 m wraz z kanalizacją deszczową w Januszowicach od przedszkola w kierunku Przybysławic.
IO

 

droga Garlica Murowana
DSC08347
Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content