Skip to main content
search
Aktualności

Jest pozwolenie na budowę szkoły w Przybysławicach

By 16 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 marca 2018 przez admin

wizualizacja szkolyPrzybyslawice13 marca 2018 r. uzyskano decyzję pozwolenia na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego z pływalnią szkolną, który powstanie w Przybysławicach dla obwodu korzkiewskiego. Do 9 kwietnia 2018 r. zgodnie z umową projektant – Architektoniczne Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Budownictwa Autorska Pracownia Projektowa Manecki, reprezentowana przez dr inż. arch. Mateusza Maneckiego – przedłoży całość dokumentacji wraz z projektem wykonawczym, a w ślad za tym gmina ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Wyłonienie wykonawcy planuje się  na przełomie czerwca i lipca tego roku.


Projektowany obiekt o pow. użytkowej 3 593,85 m² mieścić będzie pomieszczenia szkoły podstawowej oraz 4-oddziałowe przedszkole, wraz z salą gimnastyczną i pływalnią szkolną. Budynek szkoły mieścić będzie 18 klas lekcyjnych, w tym salę komputerową oraz mediatekę, bibliotekę, świetlicę, szatnię oraz pomieszczenia dla nauczycieli i administracji szkoły. Na najwyższej kondygnacji znajdować się będzie aula szkolna i jadalnia wraz z pełnym zapleczem kuchennym.
Przedszkole będzie zlokalizowane na parterze, w zachodnim skrzydle szkoły. Pomieści cztery sale przedszkolne, jadalnię oraz pomieszczenia nauczycieli i pomieszczenie pracy z dzieckiem. Basen będzie miał wymiary 8×12,5m i głębokość 0,9-1,6 m oraz zaplecze sanitarno – szatniowe, pomieszczenia ratownika i magazyn. Sala gimnastyczna o wymiarach boiska 24×12 m również ma własne zaplecze sanitarno – szatniowe oraz magazyn, a wzdłuż dłuższego boku sali zlokalizowano trybuny dla 78 osób.
Budynek został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie z części sportowej również w czasie, kiedy szkoła nie będzie czynna, poprzez dodatkowe wejście do części sportowej.
Powstanie również ogrodzone boisko o wymiarach 40×20 m, parking, układ komunikacyjny wraz  dwoma zjazdami z drogi wojewódzkiej i gminnej oraz plac zabaw dla dzieci.
Red.

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content