Skip to main content
search
Aktualności

Jubileuszowa Brzozówka

By 13 listopada 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 listopada 2023 przez KB

11 listopada Koło Przyjaciół Brzozówki świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. Był to czas wspomnień i posumowań minionych lat. Nie zabrakło także życzeń i prezentów.

W wydarzeniu, prócz samych jubilatów, udział wzięli m.in. wójt gminy Zielonki Bogusław Król, radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny, radna gminy Zielonki Marta Żylska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, wicedyrektor CKPPiR w Zielonkach Katarzyna Żak  oraz sołtysi i panie z zaprzyjaźnionych KGW.

Przewodnicząca Koła Przyjaciół Brzozówki Elżbieta Cich opowiedziała historię jego założenia. Jak wspominała, powstało ono z inicjatywy ówczesnego sołtysa Adama Chludka i Marii Pahl 15 listopada 2008 roku. Pomysł narodził się podczas dożynek zorganizowanych w Brzozówce. Od tego czasu członkowie koła biorą udział w ważnych wydarzeniach, promują gminę Zielonki i kultywują tradycje lokalne.

– Te piętnaście lat to czas wielu wyzwań, wspaniałych inicjatyw, niezapomnianych wydarzeń i świetnej współpracy z wójtem gminy Zielonki, CKPiR w Zielonkach, Biblioteką Publiczną w Zielonkach, Starostwem Powiatu Krakowskiego, Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zielonki, powiatu, a nawet z Kaszub oraz radą solecką Brzozówki – mówiła sołtys i przewodnicząca koła Elżbieta Cich.

A czym  zajmuje się koło? Kultywuje tradycje miejscowości i promuje jej walory turystyczne, poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zorganizowało dożynki gminne w Brzozówce w 2008 roku, prezentowało talent kulinarny na licznych konkursach, zapraszało na integracyjne spotkania, pikniki sołeckie, bale dla dzieci i Mikołajki. Przyjaciele z Brzozówki co roku występują na gminnych dożynkach i biorą udział w grudniowych obchodach Dnia Gminy Zielonki na krakowskim Rynku Głównym.

– Gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w Kole Przyjaciół Brzozówki, którzy kiedyś piętnaście lat temu podjęli to wyzwanie. Gratuluję wspólnej pracy, bo widać działania Koła Przyjaciół Brzozówki nie tylko na arenie gminnej, powiatowej, ale także na polskiej, gdzie świetnie się prezentujecie – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.

KB

Zdjęcia z jubileuszu 15-lecia Koła Przyjaciół Brzozówki

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content