Skip to main content
search
Aktualności

Już pływam – przy wsparciu województwa

By 2 lutego 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 lutego 2015 przez admin

basen3Gmina Zielonki zapewni naukę pływania 238 uczniom z 5 gminnych szkół podstawowych. Projekt wart prawie 150 tys. złotych wsparł dotacją w wysokości prawie 44 tys. zł samorząd województwa małopolskiego w ramach realizowanego od 2007 roku programu „Już pływam”. To najwyższa dotacja w programie: –Liderem, jeżeli chodzi o pływacką aktywność uczniów, okazała się podkrakowska gmina Zielonki – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 
Ogółem w Małopolsce samorząd wojewódzki zdecydował o przekazaniu w 2015 roku ponad miliona złotych na dofinansowanie projektu „Już pływam”. Skorzysta ok. 11 tys. uczniów z 86 małopolskich gmin. W gminie Zielonki dotacja z województwa wystarczy na sfinansowanie ok. 30 proc. wartości projektu. Całkowita wartość projektu w gminie to 146 tys. 731 zł, z czego ponad 79 tys. zł zapłaci gmina ze swojego budżetu, a 23 tys. zł rodzice uczestników.
Program skierowany jest do uczniów nie umiejących pływać. W gminie Zielonki zakwalifikowano dzieci, które jeszcze nie potrafią pływać oraz ze wskazaniem zdrowotnym do uprawiania tego sportu, głównie ze względu na wady postawy. Najwięcej dzieci skorzysta w Bibicach – 79, w Zielonkach – 60, w Woli Zachariaszowskiej – 39 a w Owczarach i Korzkwi – po 30. Zajęcia będą się odbywać na basenach w Krakowie (Kolna i Park Wodny) oraz w Zabierzowie. Projekt przewiduje dwa cykle. Pierwszy zacznie się już w marcu i potrwa do końca czerwca, a drugi od początku września do połowy grudnia 2015 roku.
IO

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content