Skip to main content
search
Relacje

Karnawałowe, januszowickie spotkanie w Polesiu

By 3 lutego 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 lutego 2014 przez admin

polesie

25 stycznia mieszkańcy Januszowic zebrali się, jak co roku, na integracyjnym spotkaniu karnawałowym. Było ono obfite w liczne atrakcje, jakie sołtys Januszowic Marta Sadzik wraz z radą sołecką przygotowała dla obecnych. Zimowa aura, mróz i piękne otoczenie zajazdu Polesie z lasem giebułtowskim i rzeką Prądnik, sprzyjały klimatowi tego spotkania.

 

Na początek na świeżym i pierwszym w tym roku śniegu przybył do zebranych dzieci Święty Mikołaj ze swym pomocnikiem Aniołkiem. Tradycyjnie po odśpiewaniu kolędy lub recytacji wierszyka dzieci otrzymały słodkie prezenty. Następnie, aby umilić czas przybyłym wraz z dziećmi rodzicom i dziadkom, wystąpiła gościnnie grupa kolędnicza z Owczar zwana Herodami. Wszyscy zebrani mogli przypomnieć sobie słowa oraz tragikomiczną treść przedstawienia z królem Herodem w roli głównej, znanego w gminie Zielonki. Grupa kolędnicza zachwyciła swym występem oraz pięknymi, szytymi według tradycyjnych wzorów strojami.
Po pełnym atrakcji i życzeń noworocznych przedstawieniu, zebrani zasiedli do stołów, by wspólnie przy wypiekach januszowickich gospodyń, spędzić ten karnawałowy wieczór na rozmowach i zabawie. Nie brakowało też amatorów tańca, którym przygrywał profesjonalny DJ HUGO & REDSHOCK. Oprócz wójta gminy Zielonki Bogusława Króla, mieszkańcy Januszowic gościli także na swym karnawałowym spotkaniu przewodniczącego rady gminy Ryszarda Krawczyka, radnego gminy Zielonki Adama Dulińskiego z małżonką.
To już trzecie tego rodzaju zimowe spotkanie społeczności z Januszowic. Zebrani dobrze się bawili i widać, że integracja przebiega pomyślnie.

Zofia Kucab

polesie1

polesie2

polesie3

polesie4

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content