Skip to main content
search
Aktualności

Kask dla Ojca Świętego dziełem mieszkańca naszej gminy!

By 1 lipca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2016 przez admin

1Kask dla Ojca Świętego 18 czerwca 200-osobowa grupa motocyklistów z księdzem Adamem Parszywką, salezjaninem z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, w pielgrzymce pod hasłem „Iskra Miłosierdzia” wyruszyła z Krakowa i po przebyciu ponad półtora tysiąca kilometrów dotarła do Watykanu. 22 czerwca pielgrzymi spotkali się z Ojcem Świętym i wręczyli mu dary: białą ramoneskę, na której widnieje logo ŚDM, krzyż wykonany z łańcuchów i zębatek motocykla oraz kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Ten ostatni pomalowany został przez mieszkańca Brzozówki, Marka Jusięgę.

Marek Jusięga jest artystą, który od wielu lat maluje aerografem czyli techniką bezdotykową, w której lakier nadmuchiwany jest na malowaną powierzchnię za pomocą pistoletu. Spod ręki artysty wychodzą prawdziwe cacka. Misternie namalowanymi obrazami zdobi on m.in. kaski, motocykle, karoserie samochodowe, skórzane kurtki  a także obrazy na płótnie oraz murale. Kask dla papieża Franciszka został namalowany podczas trzech  kolejnych wieczorów, jest koloru białego, z przodu widnieje na nim napis “Jezu, ufam Tobie”, z tyłu; wizerunek Jezusa z obrazu Bożego Miłosierdzia.
Namalowałem  na kasku dla Ojca Swiętego Jezusa Miłosiernego według obrazu Adolfa Hyły, który stworzył około 260 takich dzieł. Wzorowałem się na najbardziej znanym obrazie, który znajduje się w Sanktuarium w Łagiewnikach. Praca wymagała dużej precyzji, ponieważ musiałem płaski obraz przenieść na powierzchnię będącą wycinkiem kuli – mówił artysta.  Markowi Jusiędze znakomicie udało się odwzorować słynną podobiznę na niewielkiej  powierzchni kasku.
KŁK

 

kask 2
Kask dla Ojca Świętego 1

 

 

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content