Skip to main content
search
Aktualności

Kolędowanie w Dziekanowicach

By 22 stycznia 202429 stycznia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 stycznia 2024 przez KB

Obchody Dnia Babci i Dziadka to już dziekanowicka tradycja. Rada sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dziekanowicach zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania. Atrakcją wieczoru był występ Herodów z Zielonek, a każdy z gości otrzymał w prezencie kwiatową niespodziankę.

Gości powitała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dziekanowicach, pełniąca obowiązki sołtysa — Helena Ptak. Z zaproszenia skorzystało 50 mieszkańców, dla których takie spotkania to okazja do rozmów sąsiedzkich i integracji.

– Cieszę się, że kolejny raz organizujecie takie spotkanie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim życzę Wam zdrowia, bo to jest najważniejsze. Jak to będzie, to z resztą dacie sobie radę – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.

W części artystycznej wystąpiły Herody z Zielonek. Zielonecka grupa kolędnicza odegrała wydarzenie na dworze króla Heroda, gdy w Betlejem narodził się Syn Boży. Za okrutny rozkaz rzezi niewiniątek Heroda spotkała kara. W przedstawieniu prócz monarchy wystąpili także: Turek, marszałek, feldmarszałek, ułan, hetman, Żyd oraz śmierć i diabeł. Po przedstawieniu przebierańcy „okolędowali gości, by im się darzyło”. W przyszłym roku zespół, któremu przygrywa i prowadzi Wojciech Karwat, będzie obchodził 30-lecie swojej działalności.

KB

Zdjęcia z obchodów Dnia Babci i Dziadka w Dziekanowicach.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content