Skip to main content
search
Aktualności

Kolejny Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych za nami

By 29 stycznia 202430 stycznia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2024 przez Marek Skiba

Już po raz XXI w gminie Zielonki odbył się powiatowy przegląd grup kolędniczych. 28 stycznia wszystkich obecnych powitała Katarzyna Żak – zastępca dyrektora Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Pierwszą grupą, która wystąpiła była grupa Gawędziarzy i Śpiewaków z Grębynic, która zaprezentowała jasełka. Następnie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Cianowic, które wykonało kolędy, ośpiewało starostę krakowskiego Wojciecha Pałkę oraz sypnęło publiczności owsem na szczęście.

Później przyszła kolej na Małe Herody ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Zaprezentowali oni tradycyjną, pełną satyry inscenizację scen z dworu króla Heroda. Podczas przeglądu nie mogło zabraknąć dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Przedszkolaki wykonały tradycyjne kolędy, pastorałki oraz piosenki o charakterze bożonarodzeniowym.

Przedostatnie zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich „Celinianki”, które również wykonało wiele kolęd i pastorałek, zachęcając obecnych do włączenia się we wspólny śpiew. KGW „Celinianki” ośpiewało także wiceprzewodniczącą rady gminy Zielonki Marzenę Gadzik-Wójcik.

Ostatnią grupą, która się zaprezentowała były Herody z Zielonek. Ich energiczny występ okraszony dużą dawką humoru wielokrotnie rozbawił obecnych do łez. Nie zabrakło również tradycyjnego ośpiewania m.in. radnej gminy Zielonki Zofii Kot oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki.

Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały podziękowania z rąk Marzeny Gadzik-Wójcik oraz dyrektora CKPiR w Zielonkach Marka Płachty. – Już teraz pragnę zaprosić na jubileusz 30-lecia grupy Herody z Zielonek – mówiła Katarzyna Żak.

Podczas przeglądu miała również miejsce zbiórka pieniędzy zorganizowana w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

MS

 

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content