Skip to main content
search
Aktualności

Kolejny teren rekreacyjny w gminie

By 7 lutego 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2024 przez KB

6 lutego została podpisana umowa pomiędzy gminą Zielonki, a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadania jakim jest budowa terenu rekreacyjno-sportowego w Bosutowie. To kolejne miejsce do rekreacji i integracji mieszkańców.

W ramach projektu zostanie zagospodarowana działka. Po jej wyprofilowaniu i plantowaniu zostanie zamontowane ogrodzenie wraz z podmurówką oraz bramą. Na terenie rekreacyjno-sportowym zostaną zamontowane urządzenia zabawowe tj. zamek dla dzieci, huśtawka bocianie gniazdo oraz piaskownica. Będzie można korzystać z urządzenia do Street Workout, oraz siłowni zewnętrznej. Dodatkowo zamontowane zostaną: betonowy stół do gry w szachy, ławki oraz tablica informacyjna z regulaminem placu zabaw oraz siłowni.

Kwota dofinansowania to 202 270 zł, a całość inwestycji szacowana jest na 390 ty zł.

W lutym zostanie ogłoszony przetarg, a do końca maja 2024 ma zostać zrealizowane to zadanie.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

KB

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content