Skip to main content
search
Aktualności

Kolorowe i rozśpiewane dożynki gminy Zielonki w Owczarach

By 31 sierpnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2021 przez admin

DSC05193

Na dożynkach 28 sierpnia 2021 r. w Owczarach 13 korowodów z sołectw gminy Zielonki zaprezentowało wieńce i przyśpiewki. Po przerwie spowodowanej pandemią barwne wydarzenie zgromadziło kilkaset uczestników. Wystąpiły korowody: Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka z Owczar, Koło Gospodyń Wiejskich „Przyjaciele Brzozówki” w Brzozówce, Grupa Zieleńczanie, Koło Gospodyń Wiejskich z Garlicy Duchownej, Koło Miłośników Kultury w Grębynicach, „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Bibic, Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic, Sołectwo Garliczka, Zespół Bibiczanie, Koło Przyjaciół Januszowic, Koło Gospodyń Wiejskich z Dziekanowic i Zespół Folklove.Zapraszamy również na film.

Starostami święta plonów zostali Małgorzata Zdybał i Wiesław Sioła, którzy przekazali chleb wójtowi gminy Zielonki Bogusławowi Królowi. Po mszy świętej dożynkowe wieńce poświęcił ksiądz proboszcz korzkiewskiej parafii Paweł Łukaszka.
Święto plonów zaszczycili swoją obecnością m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł na Sejm RP Elżbieta Duda, Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj wraz z radnymi powiatu, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko wraz z prezydium rady, radni i sołtysi gminy Zielonki, dowódca JRG PSP nr 7 z Krakowa Jacek Hajduk, dyrektor Stacji Oceny Odmian w Węgrzcach Jolanta Madejska, proboszczowie parafii z Korzkwi Paweł Łukaszka i parafii w Woli Zachariaszowskiej Michał Kowalski.
Podziękowano strażakom-ochotnikom za ich bezinteresowną pomoc w czasie nawałnic i wezbrań rzek. Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne, w tym wystawa płodów rolnych, liczne atrakcje dla dzieci, w tym warsztaty artystyczne i chemiczne, piknik rodzinny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można było zaszczepić się przeciw Covid-19 i dokonać obowiązku udziału w spisie powszechnym. Na zakończenie dożynek zagrał do tańca zespół SwaWola Band.

Więcej zdjęć: facebook.com/zielonki

DSC05237
DSC05285
DSC05298
 dozynki2
 dozynki3
 dozynki4
 dozynki5
 dozynki6
 dozynki7
 dozynki8
 dozynki9
 dozynki10
 dozynki11
dozynki1
 DSC05148
DSC05132
 DSC05166
 DSC05279
 DSC05132
 dozynki12
 dozynki13

 

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content