Skip to main content
search
Aktualności

Kolorowy piknik w Zielonkach

By 27 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 czerwca 2017 przez admin

zielonki

 

25 czerwca, w pierwszą niedzielę wakacji, odbył się rodzinny piknik w Zielonkach. Występy artystyczne, zawody sportowe, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji przygotowano w Parku Wiejskim w Zielonkach.

Imprezę otworzył Władysław Orzechowski, sołtys sołectwa Zielonki. Życząc wszystkim udanej zabawy zaprosił na występy najmłodszych artystów z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Występy z okazji 35-lecia przedszkola zaprezentowano pod hasłem „Bajkowo – Filmowo” – był walc z bajki „Anastazja” i taneczne show przy muzyce z filmu „Vabank”, Przedszkolaki recytowały, śpiewały, tańczyły – a tłumnie zgromadzona publiczność nagradzała ich zasłużonymi brawami. Zaprezentowano także nowe logo zieloneckiego przedszkola zaprojektowane przez Martę Drabik.

zielonki1

Wśród zaproszonych gości była wiceprzewodnicząca rady gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, radna Anna Sieńko oraz Jan Palimąka, gminny komendant OSP.
Cieszę się, że tak licznie przybyliście Państwo na nasze dzisiejsze spotkanie i wreszcie mogę wszystkim podziękować za cały rok współpracy. Bardzo, bardzo dziękuję – mówiła Kinga Dziedzic, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Dyrektor podsumowała projekt przygotowany specjalnie z okazji Roku Wyspiańskiego w gminie Zielonki, w który zaangażowały się przedszkolaki przy współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym. Wybrane prace, które powstały w trakcie projektu „Wyspiański widziany oczami dziecka” znalazły nowych właścicieli dzięki zorganizowanej licytacji. Na zieloneckiej scenie wystąpili także soliści zespołu Fermata: Maria Hajto, Kamil Jędralski, Maja Sum i Michał Latinek. W wakacyjnym repertuarze zaprezentowały się panie z chóru Bel Canto, a muzyczny nastrój kontynuowała Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. W krakowskich strojach zatańczył zespół folkowy pod kierownictwem Anny Herezy. Zwieńczeniem występów na scenie był koncert zespołu Barwa.
Dla uczestników pikniku przygotowano szereg atrakcji. Stoisko warsztatowe z zaplatania wianków cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki wskazówkom i pomocy Bernadety Walczak powstało wiele wspaniałych wianków, w których panie pięknie się prezentowały. Obok swoje prace wystawiały panie z Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych. Rada Rodziców z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach przygotowała kiermasz, a dochód z niego zostanie przekazany na potrzeby przedszkola. Dzieci mogły wziąć udział m.in. w pokonywaniu toru przeszkód ze strażakami z OSP Zielonki, którzy również zabezpieczali imprezę pod względem medycznym. Przedstawiciele Klubu Sportowego Zieleńczanka przygotowali dla dzieci zawody sportowe z nagrodami, a miś Teddy zachęcał do nauki języka angielskiego. Emocje towarzyszyły podczas festiwalu kolorów. W wyznaczonym momencie kolorowy proszek poszybował tworząc barwną chmurę, a w szalonej zabawie brali udział i duzi i mali.
Piknik rodzinny zorganizowało sołectwo Zielonki przy współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Organizatorzy dziękują firmie Centrum Edukacyjne Feniks za ufundowanie bonów podarunkowych na naukę języka angielskiego.
Więcej zdjęć: tutaj.
KB

zielonki2

zielonki3

zielonki4

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content