Skip to main content
search
Relacje

Konkurs recytatorski dla gminnych szkół „W świecie Marii Konopnickiej”

By 20 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2022 przez IO

Sejm RP ogłosił Marię Konopnicką patronką roku 2022, stąd w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybysławicach odbył się 8 kwietnia Gminny Konkurs Recytatorski – Teatr Jednego Aktora: “W świecie Marii Konopnickiej” skierowany do uczniów klas 1-3. Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników ze szkół w Przybysławicach i Bibicach, spośród których wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej.

W jury konkursu zasiadali: krakowska pisarka i pedagog Ewa Stadtmüller, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, dyrektor Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej Ekoland z Węgrzc Maria Staniszewska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach Regina Styn.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kat. klasy I: miejsce I zajął Wiktor Trojan, II m. – Wojciech Zborek, III m. – Hubert Jabłoński (wszyscy z SP Bibice), wyróżnienie otrzymała Oliwia Ciaputa (SP Przybysławice);

w kat. klasy II: na I miejsce uplasował się Jan Sędzielewski (SP Przybysławice), na II m. -Tomasz Kułyk, a na III – Zuzanna Krasoń (oboje z SP Bibice), wyróżnienie otrzymała Lena Seweryn (także z SP Bibice);

w kat. klasy III: I miejsce zajęła Julia Słowakiewicz, II m. – Alisa Serdiuk, III m. – Amelia Cyran (cała trójka z SP Bibice), wyróżnienie otrzymali Aleksandra Pytlik (SP Bibice) i Oliwia Firlej (SP Przybysławice).

Podczas konkursu dla uczestników zorganizowano dodatkowe atrakcje promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Były to warsztaty teatralne z przewodniczącą jury Ewą Stadtmüller tematycznie związane z lalkami teatralnymi. Przybliżono także twórczość Marii Konopnickiej na wystawie książek i pamiątek związanych z muzeum poetki znajdującym się w Żarnowcu. Jedna z uczennic Julia Bałuszek wcieliła się w postać Marii Konopnickiej i przedstawiła obecnym życiorys poetki.

Konkurs został zorganizowany przez Katarzynę Nogieć i Zofię Kucab we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach. Honorowy patronat nad konkursem objął Teatr Groteska w Krakowie, który ufundował nagrody w postaci biletów na spektakle. Sponsorem nagród książkowych i poczęstunku była Biblioteka Publiczna w Zielonkach oraz Rada Rodziców ZSP w Przybysławicach.

Zofia Kucab

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content