Skip to main content
search
Relacje

Konkurs recytatorski dla gminnych szkół „W świecie Marii Konopnickiej”

By 20 kwietnia 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2022 przez IO

Sejm RP ogłosił Marię Konopnicką patronką roku 2022, stąd w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybysławicach odbył się 8 kwietnia Gminny Konkurs Recytatorski – Teatr Jednego Aktora: “W świecie Marii Konopnickiej” skierowany do uczniów klas 1-3. Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników ze szkół w Przybysławicach i Bibicach, spośród których wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii wiekowej.

W jury konkursu zasiadali: krakowska pisarka i pedagog Ewa Stadtmüller, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, dyrektor Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej Ekoland z Węgrzc Maria Staniszewska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach Regina Styn.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kat. klasy I: miejsce I zajął Wiktor Trojan, II m. – Wojciech Zborek, III m. – Hubert Jabłoński (wszyscy z SP Bibice), wyróżnienie otrzymała Oliwia Ciaputa (SP Przybysławice);

w kat. klasy II: na I miejsce uplasował się Jan Sędzielewski (SP Przybysławice), na II m. -Tomasz Kułyk, a na III – Zuzanna Krasoń (oboje z SP Bibice), wyróżnienie otrzymała Lena Seweryn (także z SP Bibice);

w kat. klasy III: I miejsce zajęła Julia Słowakiewicz, II m. – Alisa Serdiuk, III m. – Amelia Cyran (cała trójka z SP Bibice), wyróżnienie otrzymali Aleksandra Pytlik (SP Bibice) i Oliwia Firlej (SP Przybysławice).

Podczas konkursu dla uczestników zorganizowano dodatkowe atrakcje promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Były to warsztaty teatralne z przewodniczącą jury Ewą Stadtmüller tematycznie związane z lalkami teatralnymi. Przybliżono także twórczość Marii Konopnickiej na wystawie książek i pamiątek związanych z muzeum poetki znajdującym się w Żarnowcu. Jedna z uczennic Julia Bałuszek wcieliła się w postać Marii Konopnickiej i przedstawiła obecnym życiorys poetki.

Konkurs został zorganizowany przez Katarzynę Nogieć i Zofię Kucab we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach. Honorowy patronat nad konkursem objął Teatr Groteska w Krakowie, który ufundował nagrody w postaci biletów na spektakle. Sponsorem nagród książkowych i poczęstunku była Biblioteka Publiczna w Zielonkach oraz Rada Rodziców ZSP w Przybysławicach.

Zofia Kucab

Close Menu
 
28 lutego 2024
Skip to content