Skip to main content
search
Aktualności

Kroplą światła malowałem ciebie… – relacja z wernisażu

By 11 marca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2024 przez Marek Skiba

Przypadający na 8 marca Dzień Kobiet był okazją to zaprezentowania kolejnej wystawy w Folwarku Kultura w Owczarach. Miejsce to już na stałe zapisało się na kulturalnej mapie gminy Zielonki.

Enigmatycznie brzmiący tytuł “Kroplą światła malowałem ciebie…” wprowadzał obecnych w niezwykły świat portretów kobiecych wykonanych przez Piotra Olejarczyka. Nasz bohater urodził się w Krakowie, w którym mieszkał do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Jak mówi – Chociaż już w nim nie mieszkam od blisko ćwierćwiecza, to nadal czuję emocjonalną więź z „moim” miastem. Po czym dodaje – Bywam tam prawie codziennie, obserwuję zmiany. Czasami szwendam się po różnych miejscach, lubię je fotografować.

Wydarzenie otworzyła Katarzyna Żak – wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Piotr Olejarczyk. Powitali oni zebranych oraz opowiedzieli o prezentowanej wystawie. Następnie głos zabrał Bogusław Król – wójt gminy Zielonki oraz Mirosław Golanko – przewodniczący rady gminy Zielonki. Obaj złożyli kobietom życzenia z okazji ich święta.

Po życzeniach Marek Płachta – dyrektor CKPiR oraz Sebastian Szczepaniak – specjalista ds. animacji kulturalnej CKPiR, rozdali wszystkim paniom tulipany.

Chwilę później rozległ się dźwięk dzwonka – tradycyjnie inaugurującego otwarcie każdej wystawy w Galerii Sztuki Owczary. Po tym sygnale uczestnicy zajęli się oglądaniem zdjęć i rozmową w mniejszych grupach. Nie zabrakło ciast, napojów i kanapek przygotowanych specjalnie na ten wernisaż. Po około 40 minutach rozpoczęła się druga część spotkania. Podczas niej wystąpił z zabawnym skeczem zespół „Gawędziarze i śpiewacy z Grębynic”. Po nich wystąpiła „Kapela Jurajska gminy Zielonki”. Wykonała utwory z gatunku muzyki popularno-rozrywkowej m.in. legendarne „Za zdrowie pań” Edwarda Hulewicza.

MS

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content