Skip to main content
search
Relacje

Legendy muzyki – XVI Festiwal Piosenki Angielskiej w Woli Zachariaszowskiej

By 30 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 maja 2016 przez admin

mosFestiwal Piosenki Angielskiej w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej stał się  tradycją naszej gminy –  w tym roku odbył się już po raz szesnasty.  Tematyka konkursu była związana z największymi przebojami sprzed lat, takimi, które nigdy nie straciły na aktualności i są bliskie również najmłodszym pokoleniom. Stąd  hasło przewodnie  konkursu – „Legendy muzyki”.

Wśród uczniów klas I-III pierwszą nagrodę otrzymał zespół z  klasy III w Woli Zachariaszowskiej za przepiękne wykonanie utworu „Mamma Mia” – jeszcze raz gratulujemy Natalce Calik, Julii Jurkowskiej, Marysi Kucab i Zuzi Niedzielan! Drugie miejsce otrzymały dziewczynki z Zespołu Szkół w Bibicach: Oliwia Szczepańska i Karolina Liszka. Przyznano dwie trzecie nagrody – zespołom z klasy III z Bibic i klasy III z Woli Zachariaszowskiej. Spośród solistów pierwsze miejsce na podium zajęła Nina Lebitko, uczennica klasy III d z Bibic, a drugie miesce ex aequo przyznano Zuzi Urban z Woli Zachariaszowskiej i Kamili Gaździe z Bibic.
Prezentacje uczniów klas 4-6 były tak piękne, że przyznano wiele równorzędnych nagród. Wśród zespołów najlepsze były uczennice klasy VI z Woli Zachariaszowskiej – Gabrysia Kruczek i Weronika Kruczek. Drugie miejsce jurorzy przyznali zespołowi z Bibic (skład: Alina Gazda, Aleksandra Cichoń, Jagoda Flejmer) oraz chłopcom z Woli Zachariaszowskiej – Wiktorowi Rogali i Wiktorowi Demków.  Przyznano także dwie trzecie nagrody – dla Kamili Banduły i Karoliny Zając ze Szkoły Podstawowej w Owczarach  oraz dla Darii Drożdżowskiej i Natalii Seweryn, czwartoklasistek z Bibic. Najlepszą solistką okazała się Jagoda Wiecha z Woli Zachariaszowskiej, drugie miejsce zajęły ex aequo Małgorzata Łyczko z Woli Zachariaszowskiej i Julia Wiklik z Bibic. Trzecią nagrodę jurorzy przyznali bibiczance – Weronice Połetek.
W kategorii gimnazjalnej miejsce pierwsze zajęły uczennice z Zespołu Szkół w Bibicach: Karolina Wysocka, Gabriela Małek i Julia Ślusarczyk za piękne wykonanie utworu „Hallelujah”, drugą nagrodę otrzymał natomiast zespół uczniów klasy III z Woli Zachariaszowskiej. W kategorii występów solowych zwyciężył Jan Rachwalski z Bibic za wspaniałe wykonanie utworu Red Hot Chili Peppers „Dani California”, drugą nagrodę otrzymała Kinga Grządziel, gimnazjalistka z Bibic, która przepięknie zaśpiewała piosenkę „Someone like you”.
Marta Głuszek

 

DSC 0567
DSC 0588
DSC 0606
DSC 0654
DSC 0665
DSC 0711
DSC 0716
DSC 0738
DSC 0750
DSC 0755
DSC 0765
DSC 0777
DSC 0796
DSC 0800

 

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content