Skip to main content
search
Aktualności

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2014-2020

By 24 kwietnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 kwietnia 2015 przez admin

KPKW najbliższym czasie Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa planuje zintensyfikować działania zmierzające do stworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Strategia ta, będąca kontynuacją działań Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa realizowanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, będzie obejmowała swym zasięgiem obszar 6 gmin: Zabierzów, Wielka Wieś, Zielonki, Michałowice, Kocmyrzów- Luborzyca oraz Igołomia- Wawrzeńczyce i będzie realizowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Już teraz zapraszamy do naszej zakładki „LSR 2014-2020” znajdującej się na stronie głównej Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, gdzie znajdą Państwo aktualne dokumenty dotyczące nowego okresu programowania, rozporządzenia i wytyczne, które na bieżąco będą aktualizowane.
W najbliższym czasie planuje się również stworzenie grupy roboczej ds. pisania strategii, której głównym zadaniem będzie moderowanie prac nad strategią. W skład grupy wejdą przedstawiciele sektora publicznego, społecznego i gospodarczego, w tym rybackiego.
Od 4 maja 2015 roku w biurze Stowarzyszenia uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny, w którym pracownicy będą udzielać informacji nt. tworzenia strategii, przewidywanego harmonogramu prac oraz aktualnych wytycznych dotyczących okresu programowania na lata 2014-2020.
W ramach prac nad strategią przewidywane są spotkania konsultacyjne oraz szkolenia,
o których będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej oraz bazy mailingowej.
Pierwszym etapem w ramach przygotowania strategii jest dystrybucja elektronicznej ankiety nt. obszaru Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa, jego mocnych i słabych stron, a także elektronicznej Karty Projektu, która pozwoli zebrać pomysły na działania i projekty, które zostaną wykorzystane w trakcie tworzenia strategii. Wnioski płynące z analizy ankiety zostaną wykorzystane do rozdziału strategii pod nazwą „Diagnoza obszaru” oraz „Analiza SWOT”, natomiast wyniki analizy Kart Projektu pomogą w tworzeniu celów oraz przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju. Ankieta oraz Karta Projektu dostępna jest w formie elektronicznej na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz na stronach urzędów gmin Korony Północnego Krakowa.
Wyrażamy nadzieję, że praca nad Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa będzie przebiegała we współpracy z gminami oraz z lokalną społecznością, a jej realizacja przyczyni się do rozwoju naszego obszaru na kolejne lata.
Wszelkie informacje dotyczące prac nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 prosimy kierować do Pani Moniki Kwaczały– Koordynatora tworzenia strategii w ramach Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa na numer telefonu +48 664 067 821 lub mailowo na adres e-mail: info@koronakrakowa.pl.

Już dziś zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie strategii rozwoju naszego regionu!
Zarząd Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa

W załączeniu informacja dotycząca grupy roboczej oraz karty projektu:
Grupa Robocza – pobierz plik
Karta Projektu – pobierz plik

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content