Skip to main content
search
AktualnościPrzedszkola

Lokomotywa w Samorządowym Przedszkolu w Zielonkach

By 1 czerwca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2023 przez Marek Skiba

Przedszkole Samorządowe w Zielonkach przygotowało dla dzieci niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca dzieci z wszystkich grup zebrały się w auli Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Zebranych rodziców, przedszkolaków oraz zaproszonych gości powitała dyrektor przedszkola – Kinga Dziedzic. Całość przedstawienia podzielono na dwie części. Podczas pierwszej części nauczyciele przygotowali autorskie interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Inscenizacja wierszy takich jak „Samochwała” czy „Żuraw i czapla” zrobiły wśród obecnych niesamowitą furorę.

W drugiej części inicjatywę przejęli rodzice. Przygotowali utwór Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Przebierając się w zabawne stroje, recytowali kolejno fragmenty wiersza. Występ rodziców był niespodzianką dla dzieci i sprawił ogromną radość.

– Na co dzień projektuję wnętrza – mówi Magdalena Ignawska, która podczas występu odgrywała rolę dębowej szafy. – Wybór roli zupełnie przypadkowy. (śmiech) Po prostu wraz z mężem stwierdziliśmy, że możemy przebrać się za szafę i stół. Świetna inicjatywa, która padła od „cioć” z przedszkola. Dlaczego więc by nie skorzystać? Uznaliśmy, że będzie fajnie zrobić niespodziankę dzieciom. Zawsze, gdy pojawiają się dobre inicjatywy, trzeba je podejmować – kontynuowała.

Po występie wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Następnie dzieci udały się do swoich sal na lody, a rodzice wrócili do swoich codziennych obowiązków. – Rodzice zawsze chętnie pomagają nam w różnych projektach i przedsięwzięciach – mówi Kinga Dziedzic, dyrektor Przedszkola. – W tym roku zaproponowaliśmy, aby przygotować wspólnie niespodziankę dla najmłodszych. Rodzice chętnie się zgodzili i wspólnie pokazaliśmy, że potrafimy razem współpracować.

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie ogólne ONZ. Jest obchodzony od 1955 r., a w Polsce przypada na 1 czerwca.

MS

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z dnia dziecka.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content