Skip to main content
search
Aktualności

LX sesja Rady Gminy Zielonki

By 25 kwietnia 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 kwietnia 2024 przez KB

25 kwietnia miała miejsce ostatnia – LX sesja Rady Gminy Zielonki VIII kadencji, która rozpoczęła swoją pracę w 2018 roku. Z wielu powodów była to kadencja wyjątkowa.

Po raz pierwszy, w związku z przekroczeniem przez gminę granicy 20 tysięcy mieszkańców, w składzie znalazło się 21, a nie jak do tej pory 15 radnych.

Pierwszy raz, od momentu odrodzenia samorządu w 1990 roku, w Radzie Gminy Zielonki było więcej kobiet niż mężczyzn, a 12 spośród wybranych w 2018 roku radnych nie pełniło tej funkcji nigdy wcześniej.

Wyjątkowość tej rady ukształtowały także wydarzenia, które miały miejsce w trakcie jej urzędowania. Pandemia Covid-19 spowodowała, że część sesji odbywała się zdalnie. Pełnoskalowy konflikt na Ukrainie i związany z nim napływ uchodźców wymagał sprawnego zorganizowania pomocy, a specustawa podpisana 22 listopada 2022 r. przez  Prezydenta RP Andrzeja Dudę przedłużyła jej kadencję do 30 kwietnia 2024 r. W tym czasie zmienił się jeden radny. Po rezygnacji Krzysztofa Lepiarczyka, który został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej, radnym został Dariusz Wróbel.

Ostatnią sesję tej kadencji prowadził wiceprzewodniczący Krzysztof Olawski, a uczestniczyli w niej m.in. wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz wójt elekt Mirosław Golanko.

W VIII kadencji Rady Gminy Zielonki pracowali: Piotr Calik, Dariusz Dragosz, Marzena Gadzik-Wójcik, Krzysztof Gaweł, Mirosław Golanko, Renata Kosno, Zofia Kot, Ryszard Krawczyk, Krzysztof Krzyworzeka, Joanna Kwaśny, Anna Leginowicz, Krzysztof Lepiarczyk, Magdalena Listoś, Tadeusz Łysek, Krzysztof Olawski, Piotr Podleśny, Agata Radosz-Kwasek, Aneta Szablowska, Romana Toft, Dariusz Wróbel, Lucyna Zielińska i Marta Żylska.

Dziękujemy wszystkim radnym za wspólną i owocną pracę.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia w albumie.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content