Skip to main content
search
Nagrody i wyróżnienia

Magdalena Listoś wśród najlepszych

By 18 września 202331 stycznia, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 stycznia 2024 przez TN

Wybory Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego są organizowane przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest docenienie pracy sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych albo dzielnicowych na rzecz małych społeczności lokalnych z obszaru województwa małopolskiego. Komisja oceniała m.in. osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe w 2022 roku realizowane dzięki zaangażowaniu sołtysa, współpracę z mieszkańcami i samorządem gminnym czy innowacyjne formy działalności sołtysa.
Tegoroczne wybory zostały zorganizowane 17 września w Jawiszowicach. To właśnie z tej miejscowości pochodzi najlepszy sołtys zeszłorocznej edycji. Do finału konkursu wytypowano sołtysów i przewodniczących samorządów osiedlowych z ponad 20 gmin.
I miejsce i tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D. 2022 otrzymał Józef Filas, sołtys sołectwa Rdzawka w Gminie Rabka Zdrój. Ex aequo drugie miejsce zajęli: Józef Wójtowicz, sołtys sołectwa Biskupice oraz Marek Roch, sołtys sołectwa Kalina Lisieniec — obydwoje z gminy Miechowa.
Wśród wyróżnionych znalazła się sołtys z gminy Zielonki – Magdalena Listoś, sołtys Węgrzc i radna gminy Zielonki. Wójt gminy zgłaszając kandydaturę, wskazywał, że Magdalena Listoś, w ramach realizacji swoich obowiązków m.in. wysyła do mieszkańców comiesięcznie newsletter z informacjami o sołectwie, przekazuje mieszkańcom ankiety online w różnych kwestiach dotyczących Węgrzc oraz stronę www, która została doceniona w konkursie: „Małopolska Wieś”.
– Wyróżnienie jest podsumowaniem pracy świetnie funkcjonującego zespołu sołtysa i rady sołeckiej oraz innym osobom zaangażowanym w życie sołeckie nie tylko w roku 2022, ale przez ostatnie 5 lat – podsumowała wyróżnienie Magdalena Listoś.
MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wręczenia wyróżnienia w konkursie na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2022

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content