Skip to main content
search
Aktualności

Marchewkowy bieg po zdrowie

By 26 września 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 26 września 2019 przez admin

IMG 0719Już po raz piąty miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportowych emocji spotkali się 22 września w Zielonkach, by wziąć udział w Marchewkowym Półmaratonie. Ponad 300 uczestników, w różnym wieku, na różnych dystansach, których łączy jedno – ogromna radość z biegania i moc pozytywnej energii po przekroczeniu mety. To znak, że kolejna edycja marchewkowej imprezy znów się udała.

Boisko Zieleńczanki gościło zawodników nie tylko z gminy Zielonki, ale także m.in. z Krakowa, Zakrzowa, Wieliczki, Czernichowa, Brzeska, Michałowic, Nowego Sącza, Skały, Olkusza, Wadowic, Świątniki Górnych, Niepołomic, Limanowej i Łopusznej. Do biegu zgłosiły się m.in. drużyny: Lux Torpeda Małopolska, Tuptusie, Leśny Tim i Drużyna A. Do rozgrzewki zachęcała Justyna Kula wraz z maskotką imprezy Panią Marchewką.
Samemu, za rękę, na barana lub z dziecięcym wózkiem – w biegu rodzinnym najważniejsze że razem. Jako pierwsza na metę dobiegła rodzina  Staszków, drugi na mecie byli Andrzejewski Team, a trzecia rodzina Komisarków.
Dużo emocji i zabawy przyniosła rywalizacja wśród dzieci. Przygotowano trzy kategorie wiekowe do lat 8, 9-10 lat oraz 11-12 lat, a w zależności od niej do przebiegnięcia było 300 m, 600 m lub 900 m.
Tegoroczny bieg główny, czyli półmaraton 21,6 km, wyznaczono na trasie wiodącej m.in.: ulicą Na Ogrody, Wrzosową, Leszczynową i Drogą Królewską w Zielonkach. Malownicza trasa, piękne widoki, trochę pod górę, ale dla tak zaprawionych zawodników nie był to problem. W 1 godzinę 18 minut i 35 sekund na metę jako pierwsza dobiegła Magdalena Nabielec z drużyny ITMBW Kraków, sekundę później na mecie był Maciej Lubieniecki z Lacho Team Kraków. Drugie miejsca zajęli Władysław Wachulec i Katarzyna Trzeciak, jako trzeci na metę dobiegli Krzysztof Danhofer i Monika Teofilska.
Zwycięzcy Marchewkowego Półmaratonu otrzymali nagrody pieniężne w wysokości: 500 zł, 300 zł oraz 100 zł.  W biegu średnim na trasie 13,8 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Michał Michalski, drugie Łukasz Szafron, a trzecie Darek Ilnicki. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Joanna Dycz, druga Aleksandra Baster, a trzecia Katarzyna Obirek. Na najkrótszej trasie – 6,3 km – jako pierwszy był Mateusz Miłek, drugi Ryszard Siwak, a trzeci Łukasz Hytroś. Wśród kobiet: pierwsza Anna Pietras, druga Katarzyna Zawisza-Wierzbicka, a trzecia Barbara Zając.
Nie zabrakło też sympatyków spacerów z kijkami. W kategorii Nordic Walking pierwsze miejsce na dystansie 6,3 km zajęła Paulina Tyczewska, drugie miejsce Joanna Kowalczyk, a trzecie Anna Leginowicz. Wśród mężczyzn: pierwsze miejsce Mirosław Gratka, drugie Wojciech Karłowski, a trzecie Mariusz Paździora.
Wśród biegaczy można było zobaczyć posła na sejm RP, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Ireneusza Rasia oraz radnych gminy Zielonki: Joannę Radosz-Kwasek i Romanę Toft; z kijkami startowała radna Anna Leginowicz, a wśród kibicujących dało się zauważyć wiceprzewodniczącą Rady Gminy Zielonki Marzenę Gadzik-Wójcik i radnych: Anetę Szablowską, Dariusza Dragosza oraz sołtysa Zielonek Władysława Orzechowskiego.
Organizatorami Marchewkowego Półmaratonu było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz. Dla uczestników biegu przygotowano losowanie – można było wygrać m.in. bony do sklepów, voutchery na wynajem hali sportowej w Zielonkach oraz zestawy gadżetów promocyjnych gminy Zielonki.
Zawody były dofinansowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert na zadanie publiczne upowszechnianie kultury fizycznej pn. „Małopolska na sportowo”.
Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Policji Powiatowej w Krakowie, jednostkom OSP z gminy Zielonki, władzom LKS Zieleńczanka, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych z Zielonek, Harcerzom ze Szczepu Zieloni oraz wolontariuszom. Sponsorami Półmaratonu byli; Elixir Day Spa z Woli Zachariaszowskiej, Kamyczki Patyczki – sala zabaw dla dzieci, Optyk w Zielonkach, Fizjopro, Malinowy Anioł – trattoria i pizzeria w Zielonkach, Promiwex Jarosław Foltański, Jan Krawczyk S.C., Fit & Dance Bibice.

KB
Więcej zdjęć: cz.1, cz.2.

IMG 0604
IMG 0696
IMG 0771
IMG 0785
IMG 0851
IMG 0935
IMG 1132
IMG 1559
IMG 1723
IMG 2030
IMG 2425
IMG 2480
IMG 2583
Close Menu
 
1 lutego 2023
Skip to content