Aktualności

Memoriał im. Kazimierza Kruka

By 10 września 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 września 2021 przez admin

memoriał 3Ogólnopolski turniej tenisa ziemnego – Memoriał im. Kazimierza Kruka został rozegrany w gminie Zielonki po raz pierwszy. Z inicjatywy Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego w Zielonkach w minioną sobotę (4.09.2021), na sześciu kortach Tenis & Country Club w Giebułtowie, zmagania podjęło 28 mężczyzn i 8 kobiet.

Mecze grupowe były dynamiczne. W rozgrywkach kobiet wygrały faworytki – młode zawodniczki, które zdominowały finałową czwórkę. Wygrała Pola Zaboklicka po pięknym finale z najmłodszą uczestniczką turnieju Matyldą Jurek. Trzecie miejsca zajęła również nastolatka Maja Wołos, córka Wójta Gminy Wielka Wieś oraz Aleksandra Kruk, której wujkiem był zmarły Kazimierz Kruk.
Wśród mężczyzn bardzo dobrą formę utrzymali finaliści z poprzedniego turnieju organizowanego przez GMKS w Zielonkach na kortach w Pękowicach i Giebułtowie w sierpniu. Memoriał im. Kazimierza Kruka, po zaciętej rywalizacji wygrał ostatecznie Barek Dudek, któremu w finale uległ Damian Perek. Dwa równoległe trzecie miejsca zajęli Maciej Aleksandrowicz oraz Marian Dudek.
Cały Memoriał był piękną imprezą na bardzo wysokim poziomie sportowym. Była to pierwsza impreza organizowana przez GMKS w Zielonkach na tak dużą skalę. Goście i  uczestnicy przyjechali z odległych zakątków Polski i łącznie imprezę odwiedziło około 150 osób. Warto również zaznaczyć, że kolejny raz organizatorzy udowodnili, że sport może łączyć pokolenia. Najstarszym zawodnikiem memoriału był Pan Wiesław Nurkowski (89 l.) który przyjechał aż z Wrocławia, natomiast najmłodszą zawodniczką była finalistka – Matylda Jurek (12 l.). Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a puchary dla zwycięzców trafiły do na 8 zawodników.
Tenisowym potyczkom na wysokim poziomie dopisała piękna pogoda. Wspaniałe możliwości obiektu wykorzystali organizatorzy, którzy zadbali zarówno o warunki do rozegrania meczy, ale także o catering. Podczas turnieju wyemitowano także wzruszające wspomnienie filmowe o zmarłym Panu Kazimierzu.
Specjalne podziękowania za przygotowanie wspaniałej imprezy należą się tym, którzy czuwali nad całością wydarzenia i podęli wysiłek organizacji tego upamiętniającego ważną osobę dla gminy Zielonki wydarzenia czyli, Panu Tomaszowi Kruk (syn zmarłego), Panu Władysławowi Kućmierczykowi (wicemistrz polski seniorów w tenisie ziemnym, promotor sportu w gminie Zielonki), Zbigniewowi Nowakowskiemu (sędzia główny) oraz Katarzynie Jamborskiej (zawodniczka, blogerka sportowa).

*
Pan Kazimierz Kruk urodzony w 1959, zmarł 15 listopada 2020 roku. Był członkiem klubu GMKS Zielonki, sponsorem klubu i właścicielem firmy ICAR (fabryka ram). W pierwszych latach ćwiczył tenis stołowy, ale później zaczął ćwiczyć tenisa ziemnego.
Jak wspomina Pan Władysław „dla nas, dla klubu to była wyjątkowa postać jeśli chodzi o zaangażowanie, postawę w klubie. Pomagał, był naszym dobrym kolegą, który nam pomagał w wyjazdach, turniejach i bieżącej działalności klubu”.