Skip to main content
search
Aktualności

„Międzypokoleniowe gry planszowe” w Hali Sportowej w Zielonkach – zapraszamy

By 27 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 maja 2022 przez KB

29 maja w Zielonkach, w siedzibie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji, czyli Hali Sportowej przy ul. Ks. Jana Michalika 2A, odbędzie się finałowe spotkanie w ramach projektu „Międzypokoleniowe gry planszowe”. To już 9. edycja wydarzenia, które na terenie czterech gmin realizuje Stowarzyszenie Zachariasz z Zielonek. Do dyspozycji uczestników będzie ponad 200 planszówek. Będzie można skorzystać z pomocy animatorów, przygotowano także nagrody i poczęstunek. Imprezie towarzyszy pokaz pierwszej pomocy.

„Międzypokoleniowe gry planszowe”  to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz z Zielonek. Partnerami projektu są gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Michałowice i Iwanowice. Założeniem projektu jest popularyzacja gier planszowych – jako atrakcyjnej formy spędzania czasu – wspólnie, w różnych grupach wiekowych, rodzinnie, wśród przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Spotkanie inauguracyjne w ramach projektu odbyło się 26 września 2021 r. w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej w gminie Zielonki, później inicjatywa gościła w trzech szkołach podstawowych w gminie Wielka Wieś w:  Modlnicy, Białym Kościele i Wielkiej Wsi; w dwóch szkołach podstawowych w gminie Michałowice: w Raciborowicach i Michałowicach oraz w szkole w gminie Iwanowice w centralnej miejscowości gminy.

W każdym z tych miejsc chętnych do zagrania w planszówki było średnio ok. 200 osób. Na zakończenie spotkań dzieci i młodzież do 15. roku życia losowali nagrody za udział – oczywiście gry planszowe. Wydarzeniom zawsze towarzyszył pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Anetę Lepiarską – pielęgniarkę oddziałową z Centralnej Izby Przyjęć Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II we współpracy z miejscowymi Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. W poczęstunek angażują się Rady Rodziców poszczególnych szkół oraz Koła Gospodyń Wiejskich z tych miejscowości.

Działanie pn. „Międzypokoleniowe gry planszowe” jest współfinansowane przez Województwo Małopolskie pod honorowym patronatem Łukasza Smółki – wicemarszałka Województwa Małopolskiego, koordynatorem działania jest Jarosław Raźny – radny Powiatu Krakowskiego oraz Magdalena Lech – wiceprezes Stowarzyszenia Zachariasz. Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. “Pakiet dla Rodziny” w wysokości 23 500 zł, koszt całości zadania wyniósł 27 650 zł, w tym wkład gminy Zielonki to 1500 zł.

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content