Skip to main content
search
Relacje

Międzypokoleniowe wicie palm w Zielonkach

By 5 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2022 przez KB

W czwartkowe przedpołudnie, 31 marca, w Samorządowym Przedszkolu w Zielonkach odbyły się międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze, na których pod czujnym okiem zieloneckich seniorek tworzono kwiaty z bibuły do palm wielkanocnych. W zajęciach wzięło udział aż sześć grup przedszkolnych.
Instruktorki w osobach Zofii Chacuś, Leokadii Piątek, Wandy Zaczkowskiej oraz Małgorzaty Płonki chętnie dzieliły się z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do wykonania tradycyjnej palmy na Kwietną Niedzielę.
Oprócz przygotowania kolorowych bibułkowych ozdób przedszkolaki miały również okazję uczestniczyć w pokazie wicia samej palmy oraz posłuchać o obrzędach związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Spotkanie przebiegło w rodzinnej atmosferze, a maluchy bardzo szybko nawiązały z Paniami ciepłe relacje.
Składamy Pani dyrektor zieloneckiego przedszkola – Kindze Dziedzic oraz wszystkim wychowawcom i pracownikom placówki serdeczne podziękowania za możliwość organizacji dzisiejszych warsztatów, które stanowią element długofalowej współpracy z Izbą Regionalną w Zielonkach. Współpraca ta ma na celu zachowywanie i upowszechnianie wśród młodego pokolenia tradycji i zwyczajów wsi podkrakowskiej, stanowiących ważny składnik dziedzictwa kulturowego gminy Zielonki.
Natalia Janisz

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content