Skip to main content
search
Aktualności

Multicel: w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbyły się kursy szkoleniowe

By 23 lipca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 lipca 2019 przez admin

multicel 1Multicel czyli Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej to projekt międzynarodowy realizowany przez partnerów z Polski i Słowacji. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa jako jeden z partnerów przedsięwzięcia organizuje cykl bezpłatnych kursów zawodowych i językowych, które podniosą wiedzę i umożliwią nabycie nowych umiejętności przydatnych na rynku pracy mieszkańcom gmin należących do obszaru działania KPK czyli gmin Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś i Zielonki. W ramach pierwszego etapu projektu zostały przeprowadzone trzy kursy: barmański, kelnerski i florystyczny w zieloneckim Centrum Integracji Społecznej.

Kurs barmański od 13 do 17 maja rozpoczął się od części teoretycznej – na temat historii powstania różnych gatunków alkoholi, ich miejsca produkcji, walorów smakowych, sposobie serwowania. Część praktyczna obejmowała tworzenie i serwowanie drinków. Ponadto uczestnicy uzyskali również podstawową wiedzę z zakresu parzenia kawy.
Drugi kurs od 3 do 6 czerwca odsłonił tajniki kelnerstwa również od strony teoretycznej i praktycznej. Naukę rozpoczęto od podstaw, czyli zapoznania z rodzajami sztućców, zastaw stołowych, napoi i drinków, prawidłowego nakrycia stołu, podstawowych zasad savoir vivre, niezbędnych w pracy kelnera. Kursanci zaznajomili się też z rodzajami win i sztuką ich serwowania. Kursy barmański i kelnerski prowadził charyzmatyczny ekspert Jacek Kotula z Galicyjskiej Szkoły Smaku w sposób interesujący i pełen przykładów.
Ostatni z tego cyklu był kurs florystyczny od 24 do 27 czerwca. 10 uczestniczek poznało nazwy, rodzaje kwiatów, ich odmiany, dowiedziało się jak odpowiednio o nie dbać, by przedłużyć im życie. W trakcie zajęć miały okazję nauczyć się tworzenia bukietów, wiązanek, wianków, ozdób do domu i popularnej techniki flowerbox (czyli pudełko z kwiatami) pod okiem mistrzyń florystyki z firmy AteFlor: Grażyny Korzekwy-Błaszczyk oraz Agnieszki Błaszczyk.
Informacji o kursach i spotkaniach prosimy szukać na koronakrakowa.pl.
Red.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał opracowany przez pracowników biura LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020

multicel5
multicel2
multicel4
multicel3

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content