Skip to main content
search
Aktualności

Muzyczno-bajkowy festyn w Woli Zachariaszowskiej

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

 

Dziesiąty już raz odbył się piknik szkolny w Woli Zachariaszowskiej. 16 czerwca podczas “Bajkowego Festynu” bawiono się świetnie. Co roku jedną z atrakcji jest premierowe przedstawienie w wykonaniu nauczycieli – tym razem było ono zatytułowane „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

 

 

 {mosimage}

Podczas części artystycznej prezentowały się głównie miejscowe zespoły, jak również te działające w zieloneckim Centrum Kultury i michałowickim. Równocześnie trwały licytacje, konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Na zgłodniałych i spragnionych uczestników i widzów czekały przysmaki przygotowane przez rodziców – między innymi polecana ze sceny zupa meksykańska. Aukcja obrazów, prowadzona przez nauczyciela plastyki Michała Sąsiadka, cieszyła wielkim powodzeniem – niejeden obraz olejny wykonany przez ucznia został sprzedany za kilkaset złotych. Pieniądze zbierano w tym roku na utworzenie klas artystycznych, można było je wspomóc także poprzez loterię fantową i „sklepik z drugiej ręki”, gdzie sprzedawano ciekawe, używane przedmioty.
Organizatorem pikniku jest każdorazowo rada rodziców Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. – Zdobywamy coraz większe doświadczenie, świetnie się przy tym bawimy i pomagamy szkole zbierając dodatkowe fundusze. W zeszłym roku zbieraliśmy na sztandar i szafki dla uczniów, w tym roku celem jest wyposażenie klasy o profilu muzyczno-artystycznym która ma powstać w roku szkolnym 2013/14 – informowała przewodnicząca rady rodziców Sylwia Caba.
Na scenie wystąpiła grupa baletowa z Centrum Kultury w Zielonkach, dziewczynki przygotowane przez choreograf Annę Herezy zaprezentowały się z ogromnym wdziękiem. Dobrze bawiono się na występie kabaretowym uczniów klasy III gimnazjum – „Randce w ciemno”. Nie zabrakło lokalnych akcentów – Dominika wybrała Gienka z Zielonek, a nagrodą była kolacja w restauracji „Malinowy Anioł” i dwa bilety na nową linię autobusową MPK do Owczar. Pod sceną zaprezentowała się też krakowska szkoła chińskich sztuk walki Wushu. Świetnie zaśpiewała jak zwykle „Fermata” – zespół wokalny składający się z dzieci i młodzieży, który pracuje pod opieka Anny Roj w Centrum Kultury w Zielonkach. Tym razem zaprezentowali też kilka skeczy, w tym jeden o królewnie Śmieszce, która nie widziała konieczności mycia owoców. Miejscowa orkiestra dęta „Wola” pod batutą Lecha Wnuka wystąpiła w nowych, wrzosowych koszulach, ale muzycy czy to ubrani w strażackie mundury, czy kolorowe koszule grają tak samo dobrze – na dowód tego zapowiadający orkiestrę Dominik Wnuk przypomniał widzom o ostatnich sukcesach orkiestry na festiwalach: w Wieliczce, Więcławicach i podbielskich Kozach.
Wśród sportowych zabaw, prowadzonych przez harcerzy ze Szczepu Zielonego było np. przeciąganie liny. Nie zabrakło i strażaków – przyjechali oczywiście wozem, który najchętniej oglądali najmłodsi.
W programie pikniku był też występ chearleaderek z Michałowic – bowiem występują w nim uczennice Zespołu Szkół z Woli Zachariaszowskiej; występ zespołu Pawie Pióro – też z Centrum Kultury w Michałowicach; pokazy taneczne szkoły tańca Kamp Dance, która prowadzi zajęcia w szkole w Woli. Dodatkową atrakcję stanowiła nauka salsy dla chętnych. Nowością w tym roku było przedstawienie przygotowane przez rodziców, absolwentów szkoły i dzieci – „Ambaras w bajkowym lesie”. Głównym bohaterem przedstawień uczniów i nauczycieli był tego wieczoru Czerwony Kapturek: uczniowie klasy II i III gimnazjum zaprezentowali „Czerwonego Kapturka – zupełnie inną historię”, a nauczyciele tym razem przedstawili historię Czerwonego Kapturka, który zamiast iść do babci szukał dla siebie księcia…
Nie zabrakło licznych występów muzycznych – zaprezentowali się rozśpiewani uczniowie pod opieką nauczycielki muzyki Agnieszki Jurkiewicz, gimnazjaliści z zespołu „The Cover” zagrali rockowo, niespodzianką był też występ Pana Śrubki z przyjaciółmi, czyli prywatnie Michała Jurkiewicza.
Organizowane przez nas pikniki rodzinne to już wieloletnia tradycja. Najbardziej cieszy mnie, że impreza ta integruje środowisko lokalne, pozwala promować się naszej szkole, a przy okazji pozyskujemy środki na rozwój naszej placówki. Cieszy mnie też duże zaangażowanie rodziców i nauczycieli w przygotowanie pikniku – podsumowuje wydarzenie Zbigniew Marszałek, dyrektor Zespołu Szkół.
MKF

dsc_0214_m 
 dsc_0227_fb_m
 dsc_0290_m
 dsc_0305_fb_m
 089_m
 109_m
 

210_m
 217_bis_m
 Więcej zdjęć tutaj
Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content