Skip to main content
search
Relacje

Narodowy Projekt Rozwoju Czytelnictwa w Korzkwi

By 2 stycznia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 stycznia 2019 przez admin

W Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi w 2018 r. był realizowany Narodowy Projekt Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 729 książek i 54 audiobooki.

Podczas dokonywania wyboru uwzględniono sugestie uczniów i nauczycieli, jak również potrzeby uczniów mających trudności w czytaniu, dokonując zakupu książek z dużą czcionką, obrazkowych – do opowiadania  i do słuchania. Dużą częścią zakupionych pozycji stanowią lektury szkolne, oprócz których pozyskano książki o różnorodnej tematyce m.in. historycznej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, a także przyrodniczej, podróżniczej i regionalnej. Dla najmłodszych uczniów zakupiono lubiane przez nich serie o zwierzętach, a także książeczki do samodzielnego czytania na kilku poziomach.

Odbyły się wydarzenia promujące czytelnictwo m.in. dwa spotkania z autorami książek dla dzieci: Elizą Piotrowską (spotkanie współorganizowane z Biblioteką Publiczną w Zielonkach) i Wiesławem Drabikiem, konkurs plastyczny na najbardziej ulubioną postać z bajki, Bajkowy Dzień, a także kolejna Noc w Bibliotece pt. „Czy to już święta?”. Podczas zebrań rodzice wysłuchali pogadanek na temat wpływu czytania na rozwój dzieci. W każdej klasie zrealizowano projekt z wykorzystaniem zakupionych książek m.in. „Jak zerwać ze swoim smartfonem”, „Polskie miasta w baśni i legendzie”, „Spotkania z mitologią”, „Warsztaty detektywistyczne z Detektywem Pozytywką”.

Na realizację projektu przeznaczono 15 028,95 zł, w tym 12 000 zł z dotacji. Efektem wzbogacenia księgozbioru jest zwiększone zainteresowanie wypożyczaniem książek i liczne odwiedziny w czytelni.
Regina Styn

czerwony Kapturek

“Czerwony Kapturek”

projekt quo vadis

Projekt Quo Vadis

W. Drabik

Spotkanie z W. Drabikiem

   

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content