Skip to main content
search
Relacje

Niech babcia i dziadek żyją nam 100 lat!

By 27 stycznia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 stycznia 2014 przez admin

owczary

 

 

22 stycznia w Budynku Wielofunkcyjnym w Owczarach uczniowie szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego świętowali Dzień Babci i Dziadka.  Na spotkanie, któremu towarzyszył bogaty program artystyczny, przybyli uczniowie wraz ze swoimi dziadkami, a także rodzice i nauczyciele.

 

Organizatorami spotkania byli Rada Rodziców i dyrektor Szkoły Paweł Zegartowski.
–  Życzę wszystkiego dobrego, zdrowia i zadowolenia z wnuków – powiedział dyrektor, po czym zaprosił do obejrzenia występów.
Na scenie zaprezentowali się wszyscy uczniowie. Repertuar rozpoczęły świąteczne jasełka. Następnie dzieci przygotowane przez panie: Małgorzatę Iskrę, Dorotę Stolarzewicz, Lidię Olchawę i Beatę Nurek recytowały wierszyki dla swoich babć i dziadków. Gwoździem programu okazała się parodia teleturnieju Familiada. Dziewczynki z klasy piątej przebrane za seniorki, a chłopcy z klasy szóstej za starszych panów, nie tylko odegrali swoje role, ale też tańczyli i śpiewali. Do piosenki “Zagraj mi czarny Cyganie” przygrywał na akordeonie uczeń Bartosz Sioła.
W przerwach pomiędzy występami zgromadzeni kolędowali wraz z zespołem z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego, którego założycielem jest pan Paweł Zegartowski oraz kosztowali przygotowanego przez Radę Rodziców poczęstunku.
Dla niektórych gości było to pierwsze tego typu spotkanie, dla innych ostatni w tej szkole Dzień Babci i Dziadka.
Bardzo żałujemy, że w przyszłym roku już tu nie przyjdziemy – powiedzieli państwo Teodor i Maria Kolarscy, których wnuk kończy w czerwcu szóstą klasę.  
Wśród licznie przybyłych dziadków obecni byli: przewodniczący Rady Gminy Zielonki i będący równocześnie sołtysem Owczar Ryszard Krawczyk oraz sołtys Przybysławic Aleksander Tabor.
Zadowoleni seniorzy opuścili salę z uśmiechami na twarzy i piernikowymi sercami w ręku.
Patrycja Sioła

Galeria zdjeć: TU.

owczary2

owczary3

owczary4

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content