Skip to main content
search
Relacje

Niech żyją nam sto lat

By 1 października 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 października 2014 przez admin

seniorzy

 

Roześmiani i pełni energii są seniorzy z Węgrzc, którzy 27 września spotkali się z okazji Dnia Seniora. W gronie przyjaciół rozmawiali o swoich wakacjach, pasjach i planach.

Po letniej przerwie tematów do rozmów było sporo, tak jak i ważnych punktów w programie imprezy, którą rozpoczęła Zofia Kot, przewodnicząca Koła Seniorów. 

Z okazji Dnia Seniora życzenia złożył wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Wśród zaproszonych gości obecna była Zofia Daszkiewicz. Węgrzecka poetka, która ma w swym dorobku przeszło 15 tomików poezji i fraszek w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji zaproszeni goście wysłuchali kilku wierszy Jubilatki, które zadeklamowały Zofia Kot oraz Krystyna Urlik.
Na ogłoszony w czerwcu konkurs fotograficzny odpowiedziało wielu pasjonatów fotografii. Tematem tegorocznej edycji był wakacyjny ogród. Jego piękno, różnorodność i rozmaite kolory udało się uwiecznić na każdej z fotografii, a te zwycięskie wyłoniło konkursowe jury. Wśród nagrodzonych prac pierwsze miejsce zajęła Bogumiła Przysiężniak, drugie Anna Jamróz, a trzecie Zofia Zygmuntowicz.
O nowinkach z przydomowego ogródka opowiedział Marian Jeleń, który zaprezentował m.in. okazały liść rącznika, figowca i kwitnącego wiesiołka.
Jan Chodziński opowiedział o przygotowaniach do Małopolskich Jasełek, które będą organizowane po raz trzeci. Węgrzeccy seniorzy co roku angażują się w przygotowanie przedstawienia. Występując na scenie tak jak Marian Jeleń, wspierając organizacyjnie jak Zofia Kot lub przygotowując kostiumy jak Roland Zięba, który zrobił kolczugę z 15 tys. metalowych kółeczek.
Niech żyją emeryci przez szereg długich lat. W zdrowiu i pomyślności, niech żyją nam sto lat – śpiewali członkowie Koła Seniora i my także im tego życzymy.
Więcej zdjęć w ALBUMIE.

KB

seniorzy1

seniorzy2

seniorzy3

seniorzy4

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content