Skip to main content
search
Aktualności

Nowoczesny patriotyzm na Zamku w Korzkwi

By 17 listopada 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 listopada 2015 przez admin

DSCN9375V już Bal Niepodległości na Zamku w Korzkwi odbył się 10 listopada. Organizatorem balu – wzorowanego na tych przedwojennych – jest Stowarzyszenie Korzkiew, a patronem spotkania – wójt gminy Zielonki. W programie, jak co roku, nie zabrakło pieśni patriotycznych i uroczystego wykonania poloneza. Stroje inspirowane modą z lat 20. XX-wieku były mile widziane.

 

Chór parafialny z parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela wykonał pieśni patriotyczne, akompaniował mu Michał Kwiatkowski, jego założyciel i dyrygent. Wspaniale i z ogromnym zaangażowaniem pieśni patriotyczne zaśpiewali też najmłodsi – dzieci z zaprzyjaźnionych rodzin Kępków (Gabriel i Kalina), Basiurów (Małgosia, Lidia i Witold), Szczerbów (Aniela) i Mańków (Jasiu i Kasia). Również stroje młodych artystów doskonale oddawały ducha epoki. – Dzieci występują na balu od trzech lat, to taki nasz wkład w wychowanie patriotyczne – tłumaczył Artur Kępka. – W dwa dni przygotowaliśmy wszystko, tworzymy taką scholę rodzinną.
– Kiedy patrzę na to nasze młode pokolenie to tak rozumiem pojęcie nowoczesny patriotyzm – podsumował ich występ Andrzej Domagała i w imieniu Stowarzyszenia Korzkiew zaprosił obecnych w tany – do wspólnego wykonania poloneza. Do pierwszej pary poproszeni zostali reprezentująca stowarzyszenie Urszula Zeman oraz właściciel zamku Jerzy Donimirski. Kilkadziesiąt par prowadzonych przez wodzireja tańczyło w zamkowych salach na dwóch poziomach, tanecznym krokiem przemieszczając się nawet po schodach.
Następnie wszyscy goście – wśród nich dwaj proboszczowie korzkiewskiej parafii: poprzedni i aktualny – ks. Zbigniew Płachta, i ks. Paweł Łukaszka – znów zebrali się, by już wspólnie z zapałem zaśpiewać wiele patriotycznych pieśni. Potem przyszedł czas na biesiadowanie – rozmowy służące integracji trwające aż do północy. Ci, co byli lokalne wino „Leon” pochodzące ze Smardzowic pili… Do zobaczenia za rok!
MKF

DSCN8443
DSCN9372
DSCN9367
DSCN9374
DSCN9375
DSCN9393
DSCN9403
DSCN9415
DSCN9416
DSCN9420
DSCN9430
DSCN9431
DSCN9434
 
 
Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content