Skip to main content
search
Aktualności

Nowy samochód dla OSP Bosutów

By 28 sierpnia 202331 sierpnia, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2023 przez KB

25 sierpnia odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu pożarniczego z napędem 4×4 marki Volvo FLD 3C PL. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji, które współfinansowały zakup samochodu oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Symbolicznie przekazano druhom z Bosutowa kluczki do nowego auta ratowniczo-gaśniczego. Strażacy-ochotnicy niosą pomoc w razie pożarów, klęsk żywiołowych, ale dużo zgłoszeń dotyczy wypadków drogowych. Ze względu na bliskość Północnej Obwodnicy Krakowa z węzłem w Batowicach, to właśnie strażacy z tej jednostki są najbliżej, by nieść pomoc.

Uroczystość odbyła się przed budynkiem remizy OSP Bosutów, która działa od lipca zeszłego roku. Mieszkańców i gości, powitał prezes jednostki Andrzej Zabiegaj. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł na sejm RP Ireneusz Raś, starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, przewodniczący rady powiatu Piotr Goraj wraz z radnymi powiatu, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Zielonki, Mirosław Golanko wraz z wiceprzewodniczącymi oraz radni gminy Zielonki, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie. st. bryg. Arkadiusz Kielin i gminny komendant Jan Palimąka.

– Życzę, aby ten samochód szczęśliwie Was woził do akcji i szczęśliwie z tej akcji, zdrowych i spełnionych po niesieniu pomocy, z powrotem do tej nowoczesnej remizy przywoził – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Samochód kosztował 1 174 896 zł: z czego 625 000 zł z budżetu gminy Zielonki, 360 000 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 100 000 zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, 45 000 zł od Województwa Małopolskiego, 24 000 zł z Powiatu Krakowskiego, oraz 20 896 zł ze środków własnych OSP Bosutów. Nowo zakupiony wóz ma zastąpić samochód pożarniczy Mercedes Benz z 1983 r.

“Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”

KB

Zdjęcia z uroczystości przekazania samochodu strażackiego.

 

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content