Skip to main content
search
Aktualności

Nowy samochód dla OSP Bosutów

By 28 sierpnia 202331 sierpnia, 2023No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2023 przez KB

25 sierpnia odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu pożarniczego z napędem 4×4 marki Volvo FLD 3C PL. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji, które współfinansowały zakup samochodu oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Symbolicznie przekazano druhom z Bosutowa kluczki do nowego auta ratowniczo-gaśniczego. Strażacy-ochotnicy niosą pomoc w razie pożarów, klęsk żywiołowych, ale dużo zgłoszeń dotyczy wypadków drogowych. Ze względu na bliskość Północnej Obwodnicy Krakowa z węzłem w Batowicach, to właśnie strażacy z tej jednostki są najbliżej, by nieść pomoc.

Uroczystość odbyła się przed budynkiem remizy OSP Bosutów, która działa od lipca zeszłego roku. Mieszkańców i gości, powitał prezes jednostki Andrzej Zabiegaj. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł na sejm RP Ireneusz Raś, starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, przewodniczący rady powiatu Piotr Goraj wraz z radnymi powiatu, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Zielonki, Mirosław Golanko wraz z wiceprzewodniczącymi oraz radni gminy Zielonki, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie. st. bryg. Arkadiusz Kielin i gminny komendant Jan Palimąka.

– Życzę, aby ten samochód szczęśliwie Was woził do akcji i szczęśliwie z tej akcji, zdrowych i spełnionych po niesieniu pomocy, z powrotem do tej nowoczesnej remizy przywoził – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Samochód kosztował 1 174 896 zł: z czego 625 000 zł z budżetu gminy Zielonki, 360 000 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 100 000 zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, 45 000 zł od Województwa Małopolskiego, 24 000 zł z Powiatu Krakowskiego, oraz 20 896 zł ze środków własnych OSP Bosutów. Nowo zakupiony wóz ma zastąpić samochód pożarniczy Mercedes Benz z 1983 r.

“Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”

KB

Zdjęcia z uroczystości przekazania samochodu strażackiego.

 

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content