Skip to main content
search
Rozbudowa szkoły w Bibicach

Nowy segment Szkoły Podstawowej w Bibicach gotowy

By 18 maja 20196 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2022 przez AO

nowy segment szkołyUczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach korzystają już z nowego członu szkoły, ukończonego 15 kwietnia 2019 r. Ma 2,2 tys. m² powierzchni i kosztował około 13 mln zł. Powstał tu już drugi w gminie Zielonki szkolny basen do nauki pływania. Do użytku oddano też 10 nowych sal lekcyjnych i salę widowiskowo-teatralną. Obiekt jest przyjazny środowisku, zaopatrzony w pompy ciepła i kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne, jest też w pełni umeblowany i wyposażony. Łącznie szkoła w Bibicach liczy teraz około 7 tys. m². W roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza do niej 843 dzieci.

Rozbudowa szkoły w Bibicach polegała na budowie dodatkowego segmentu powiązanego z budynkiem głównym na wszystkich kondygnacjach. Segment jest zlokalizowany od strony południowej. Powiązanie z budynkiem głównym odbywa się korytarzem z sanitariatami tzw. „śluzą”, co pozwoliło zachować istniejące już sale lekcyjne w budynku pierwotnym i umożliwiło korzystanie z pozostałych jego funkcji: pokoju nauczycielskiego, biblioteki, sali gimnastycznej, gabinetów specjalistycznych, itp. Dobudowywany segment ma niezależne wejście, dwie klatki schodowe, w tym jedną ewakuacyjną.
Na parterze ulokowano basen z pełnym zapleczem sanitarnym o wymiarach niecki 8×12,5 m (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia), a związane z nim pomieszczenia techniczne w piwnicy. Na tej kondygnacji znalazła się również jadalnia z pomieszczeniem do przyjmowania cateringu oraz szatnie, sanitariaty i niezależne wejście do budynku z zewnątrz. Na pierwszym piętrze są cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty, na drugim kolejne cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty, a na poddaszu dwie sale lekcyjne (w tym informatyczna) z zapleczami, sanitariaty, korytarz oraz wielofunkcyjna sala rekreacyjno-teatralna.
W ramach inwestycji, którą realizował BUDOPOL S.A., powstała również nowa droga – dodatkowy wjazd do szkoły, poprawiający komunikację w tym rejonie. W ramach przygotowania inwestycji konieczna była też przekładka linii energetycznej średniego napięcia.

nowy segment szkoły
IMG 4448
IMG 4426
rozbudowa szkół
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content