Skip to main content
search
Aktualności

Nowy sprzęt medyczny dla mieszkańców dzięki szczepieniom

By 6 grudnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2021 przez admin

maopolska zaszczepionaJak wcześniej informowaliśmy w konkursie województwa małopolskiego „Małopolska ZAszczepiona” doceniono 10 małopolskich gmin z najwyższym odsetkiem osób zaszczepionych na 15 września – gmina Zielonki znalazła się druga w tym rankingu. Każda z 10 gmin miała otrzymać od zarządu województwa dotację celową na sfinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony zdrowia – po 50 tys. zł.


Gmina Zielonki złożyła wniosek o tę dotację, a 15 listopada podpisała umowę z Województwem Małopolskim na udzielenie pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego na zabezpieczenie dostępności do świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej poprzez zakup pięciu rejestratorów EKG wraz z oprogramowaniem dla niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej funkcjonujących na terenie gminy Zielonki w ramach konkursu „Małopolska Zaszczepiona!”.
Gmina zakupi pięć rejestratorów zapisów EKG wraz z oprogramowaniem dla wszystkich gabinetów lekarzy rodzinnych w naszej gminie: w Batowicach, Węgrzcach, Brzozówce i dwóch w Zielonkach. Będą kosztować 58 178,57 zł, brakująca kwota zostanie dołożona z budżetu gminy Zielonki.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Logo Małopolska V RGB

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content