Skip to main content
search
Aktualności

Ograniczanie niskiej emisji – program wymiany pieców – informacja i deklaracja wstępnego zainteresowania

By 9 lutego 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 lutego 2016 przez admin

ID 100241960Mieszkańcy zainteresowani wymianą pieca nadal mogą zgłaszać do UG Zielonki deklarację wstępnego zainteresowania. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją na temat ograniczania niskiej emisji, a osoby zainteresowane dofinansowaniem inwestycji do wypełnienia deklaracji.
Do pobrania:
– informacja – pobierz plik (*pdf),
– deklaracja wstępnego zainteresowania, str. 1 – pobierz plik (*jpg),
– deklaracja wstępnego zainteresowania, str. 2 – pobierz plik (*jpg).

 

Ważne informacje dotyczące harmonogramu działań w rozwinięciu wiadomości.

 

Chcesz wymienić stary piec lub jesteś zainteresowany montażem alternatywnych źródeł ciepła, czy termomodernizacją budynków?

 

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś deklaracji znajdź jej wzór w wersji elektronicznej na tej stronie (patrz wyżej) i zanieś do referatu gospodarki komunalnej UG Zielonki. Wypełniłeś już deklarację? Przeczytaj, co dalej.

1) Na początku 2017 roku rozpocznie się program wymiany pieców skierowany do mieszkańców.
2) Urzędnicy UG skontaktują się z osobami, które wypełniły deklaracje.
3) Najpierw w zgłoszonych budynkach zostanie przeprowadzony audyt energetyczny budynków (przez audytorów wyłonionych przez Urząd Marszałkowski), mający na celu ocenę energetyczną nieruchomości, na której ma być przeprowadzona modernizacja energetyczna, by określić jej zakres, moc nowego źródła ciepła oraz planowany efekt ekologiczny.
4) Dotacja może być udzielona na inwestycje wykorzystujące paliwa gazowe lub biomasę oraz pompy ciepła.
5) Na budynki jednorodzinne dotacja wyniesie maksymalnie 14 tys. zł – 350 zł/kW mocy urządzenia, ale nie więcej niż 8 tys. zł za kocioł i maksymalnie do 6 tys. zł na dofinansowanie wymiany instalacji wewnętrznej.
6) Inwestycja musi gwarantować efekt ekologiczny – czyli redukcję emisji CO2 o co najmniej 30% w odniesieniu do istniejącej instalacji.
7) Inwestycja musi mieć min. 5-letni okres trwałości.

Więcej informacji w referacie gospodarki komunalnej UG Zielonki pod nr telefonu 12 285 08 50 wew. 312 i 316 oraz na: www.eko.zielonki.pl.

 

Zachęcamy mieszkańców zainteresowanych wymianą pieca, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji, do składania deklaracji wstępnego zainteresowania do referatu gospodarki komunalnej Urzędu Gminy Zielonki.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content