Skip to main content
search
Aktualności

Owczarski przepis na integrację

By 5 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2022 przez MKF

Rodzinny piknik w Owczarach odbył się 4 września. W programie był występ Orkiestry Korzkiew i dużo atrakcji dla dzieci. Dla dorosłych mieszkańców była to okazja do integracji podczas dobrej zabawy.
Spotkanie przygotowała lokalna społeczność – rada sołecka z panią sołtys Iwoną Siesiowicz na czele, wspomagani przez panów z poprzedniej rady sołeckiej, strażacy z OSP Owczary i Koło Gospodyń Wiejskich. Stąd nie zabrakło strażackich atrakcji, pysznych ciast i potraw z grilla. Wśród gości pikniku w Owczarach, który odbył się pod budynkiem wielofunkcyjnym „Dolina Owczar” znaleźli się wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz radne Magdalena Listoś i Romana Toft.
Orkiestra Korzkiew pod batutą Michała Kwiatkowskiego zaprezentowała się w szerokim repertuarze – od marszy po wiązanki aktualnych przebojów. Strażacy pokazali swoje samochody bojowe – cieszyły się dużym zainteresowaniem i mniejszych i większych, nie tylko dzieci. Był też pokaz możliwości sprzętu ratownictwa technicznego – w czym strażaków-ochotników wspomagała prężna młodzieżowa drużyna pożarnicza. Dzieci z wypiekami na twarzach obserwowały przenoszenie wielkimi nożycami puszki po coli i jajka. Nie zabrakło warsztatów plastycznych dla najmłodszych, prowadzonych przez instruktorów z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, którzy promowali ofertę zajęć CKPiR. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem – dzieci mogły wykonać podczas pikniku łapacze światła.

Najmłodsi szaleli do woli na kilku dmuchańcach, zjeżdżalniach i pałaszowali cukrową watę. A na finał była zabawa taneczna z zespołem Secret Band.
MKF

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content