Skip to main content
search
Aktualności

Patriotyczny piknik w Woli Zachariaszowskiej

By 29 czerwca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 czerwca 2018 przez admin

wola127 maja mieszkańcy Woli Zachariaszowskiej, Garliczki, Garlicy Duchownej, Górnej Wsi i pozostali goście bawili się na Pikniku Patriotycznym zorganizowanym w Woli Zachariaszowskiej przez sołectwo na czele z sołtysem Arturem Kwietniem, Ochotniczą Straż Pożarną z prezesem Adamem Krokoszem i komendantem Andrzejem Pierzchałą, Kołem Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Iwoną Bubak oraz proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej Michałem Kowalskim. Współorganizatorami pikniku byli sołtysi zaprzyjaźnionych wsi: sołtys Garliczki – Marta Żylska oraz sołtys Garlicy Duchownej – Artur Nogieć.


Piknik był zwieńczeniem projektu pn. „Patriotyzm lokalny – Aktywna majówka na Woli” rozpoczętego 3-majowym koncertem Orkiestry Dętej „Wola” pod kościołem parafialnym w Woli Zachariaszowskiej. Inicjatorem pikniku i koordynatorem całego projektu był Jarosław Raźny – członek rady sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zachariaszowskiej, pochodzący z Batowic, obecnie mieszkaniec w Woli Zachariaszowskiej. Projekt otrzymał wsparcie finansowe województwa małopolskiego oraz gminy Zielonki. Z pozyskanej dotacji zakupiono m.in. 14 kompletów ławek i stołów, jak również sfinansowano w części organizację pikniku, w tym bezpłatną degustację żurku i bigosu. Wśród gości pojawili się m.in.: wójt gminy Zielonki – Bogusław Król, sołtys Grębynic – Adam Duliński, sołtys Węgrzc – Magda Listoś, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach – Marek Płachta. Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży, a nawet starszych był tzw. „Namiot zagadek” związanych z patriotyzmem, historią Polski z mnóstwem ciekawych nagród i  gadżetów. Warunkiem otrzymania nagrody była konieczność udzielenia odpowiedzi na pytanie losowane ze szklanych mis z podziałem na dzieci i starszych (100 pytań na 100-lecie odzyskania niepodległości), czyli nagroda za wiedzę nt. Polski. Animatorki nadzorujące namiot – Edyta Raźny i Dominika Gajoch (wraz z dziećmi) były nieubłagane – wydanie nagrody było możliwe dopiero po udzieleniu poprawnej odpowiedzi. Dla dzieci zostały przygotowane: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, balony z helem i bańki mydlane. Wśród pozycji kulinarnych dominowały: karczek, kiełbasa z grilla, dobre wzięcie miało ciasto które piekły Gospodynie z Woli, Garliczki i Garlicy Duchownej.
Podczas części artystycznej mogliśmy podziwiać występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej, występ Orkiestry Dętej „Wola” wraz z Grupą Przyjaciele jak również konkurs tańca regionalnego z ciekawymi nagrodami. Jury utworzone na potrzeby konkursu tanecznego w składzie: Piotr Calik, Artur Kwiecień, Artur Nogieć, Marta Żylska oceniało postawę i rytmikę wykonania trzech tańców zaprezentowanych uprzednio przez ekspertów: Olę Malik i Kamila Habera. Dopełnieniem części artystycznej było losowanie wśród wszystkich uczestników pikniku cennych nagród w postaci bonów do Empiku oraz zestawów gadżetów. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce grupy Sensi, aż do północy. Wspaniała integracja wyraziła się dobitnie w słowach zamieszczonych na koszulkach mieszkańców: Siła Woli, Moc Garliczki i Duch Garlicy.
Na zakończenie Pikniku Patriotycznego w Woli Zachariaszowskiej koordynator projektu  – członek rady sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zachariaszowskiej Jarosław Raźny zaprosił wszystkich na kolejny piknik trzech sołectw (Wola Zachariaszowska, Garliczka i Garlica Duchowna), który odbędzie się 14 lipca  w parku Garliczki pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła – Siła Woli, Moc Garliczki i Duch Garlicy – rękodzieło, warsztaty rzemiosła, malarstwa i kulinariów, zapomniane zajęcia i zawody, promocja lokalnej twórczości, integracja ekologiczna 3 Sołectw Gminy Zielonki”. To kolejny projekt, tym razem ekologiczny, który uzyskał dofinansowanie ze środków województwa małopolskiego oraz gminy Zielonki, dzięki staraniom koordynatora Jarosława Raźnego.
Jarosław Raźny, Red.

wola2

wola3

wola4

wola5

wola6

wola8

wola9

wola10

wola11

wola12

 

 

Close Menu
 
24 kwietnia 2024
Skip to content