Skip to main content
search
Aktualności

Pętla indukcyjna dla klientów Urzędu Gminy w Zielonkach – już działa

By 5 lutego 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 lutego 2021 przez admin

petlaindukcyjna

Od 4 lutego w Urzędzie Gminy Zielonki została zainstalowana pętla indukcyjna czyli  urządzenie, które ma za zadanie pomóc osobom z dysfunkcją słuchu podczas załatwiania spraw urzędowych. Znajduje się w budynku nr V, wejście od ul. Krakowskie Przedmieście (pomieszczenia dawnej poczty), gdzie znajduje się dziennik podawczy oraz kasa Urzędu Gminy.


Pętla indukcyjna przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej.  Użytkownik aparatu słuchowego  wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk bezpośrednio z mikrofonu prelegenta lub innego źródła dźwięku. Pozwala to wyeliminować problemy związane z niekorzystną akustyką pomieszczenia. Urząd Gminy w Zielonkach zakupił przenośnią pętlę indukcyjną, by wykorzystywać ją nie tyllko przy obsłudze dziennika podawczego, ale także w razie potrzeby w innych referatach. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.
Red.

Zdjęcie przedstawia urzędnika i klienta Urzędu Gminy Zielonki, po lewej stronie leży opisywane w artykule urządzenie – pętla indukcyjna.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content