Skip to main content
search
Aktualności

Piknik integracyjny w Grębynicach

By 26 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 czerwca 2017 przez admin

grebnice24 czerwca w Grębynicach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców. Zorganizowany został wspólnie przez sołtysa z radą sołecką oraz miejscowych strażaków z OSP. Mieszkańcy byli zapraszani poprzez plakaty i w kościele przez ogłoszenia, stąd przybyli nie tylko grębyniczanie, ale też sąsiedzi z innych miejscowości korzkiewskiej parafii.

 

Już po raz piąty spotykamy się na pikniku, przez ostatnie lata przeszkadzał nam deszcz, stąd z września postanowiliśmy imprezę przenieść na czerwiec, na dzień św. Jana, który jest też patronem naszej parafii i udało się, mamy słońce – cieszyła się Krystyna Dulińska, żona sołtysa. – Wcześniej zawsze zabawy były w św. Jana i się udawały, więc wracamy do tradycji.
Ale, tak na wszelki wypadek, dzień wcześniej rozłożono namioty – nowy nabytek strażaków – by nic nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Tomasz Knapik z OSP z Grębynic podkreślał, że to premiera tych namiotów, zakupionych z funduszy otrzymanych przez straże od gminy za pomoc w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Sprawdziły się doskonale, osłaniały od słońca.
A tematów sąsiedzi mieli wiele: rozmawiano o pielęgnacji ogrodów, o zdrowym jedzeniu – że staje się modne własnoręczne pieczenie chleba i wędzenie mięsiwa. Dyskutowano też o czujnikach powietrza, zamontowanych na terenie gminy. Łukasz Zapart mówił, że zaskoczyło go, że powietrze w Grębynicach często bywa tak złe, jak w Krakowie. – Pokolenia chyba potrzeba, żeby niektórzy zrozumieli, że byle czym palić nie można – twierdził.
Młodzi i nieco starsi chętnie bawili się przy muzyce zespołu Telex. Podobno prawie do rana.
MKF

Więcej zdjęć: tutaj.

grebnice1

grebnice2

grebnice3

grebnice4

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content