Skip to main content
search
Aktualności

Podziękowania dla nauczycieli i pasowanie na uczniów

By 14 października 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 października 2022 przez IO

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to okazja, by podziękować nauczycielom za ich pracę i złożyć życzenia. Uroczyście pasowani są na uczniów pierwszoklasiści. Dodatkowo w szkołach w gminie Zielonki dobiega końca Tydzień Kultury Ludowej poprzedzający sobotnie Święto Stroju Krakowskiego ustanowione uchwałą Rady Gminy, a przypadające w tym roku 15 października. Stąd pasowani na uczniów i składający ślubowanie pierwszoklasiści, i nie tylko, zadbali w dużej liczbie o to, by mieć na sobie strój krakowski w tej podniosłej chwili.
W Szkole Podstawowej w Bibicach pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Annę Górkę, co potwierdzono dyplomami. Złożyli ślubowanie, każdy też otrzymał pamiątkową szkolną tarczę. Dzieci odwdzięczyły się polonezem i krakowiakiem w strojach krakowskich oraz programem będącym podróżą po pięknych zakątkach Polski, po których oprowadzili prócz Krakowiaków – Górale i Smok.
W Szkole Podstawowej w Zielonkach pasowania dokonała dyrektor Bożena Nowak. Po uroczystym ślubowaniu goście zobaczyli tańce w wykonaniu starszych uczniów, ale również pierwszoklasistów – był to m.in. krakowiak, oberek i polonez. W szkole gościli przedstawiciele zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Morawczynie niedaleko Nowego Targu, która nosi imię urodzonej w Zielonkach Wiktorii Baranówny. Goście wystąpili w repertuarze ze swoich stron, m.in. poświęconym patronowi szkoły Janowi Pawłowi II.

Z okazji Święta Stroju Krakowskiego w szkołach odbyły się wystawy promujące tradycje ludowe. Uczniowie, nauczyciele i rodzice ubrali się w stroje krakowskie. – Urzeczywistniacie to co powinno być naszą marką, naszym symbolem – podkreślał wójt gminy Bogusław Król.

Wójt gminy Zielonki przyznał nagrody dla nauczycieli, uhonorowani zostali: dyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Anna Górka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Bożena Nowak, Aneta Gumula z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, a także Magdalena Zbroja oraz Katarzyna Kurzelewska ze szkoły w Zielonkach.

Więcej zdjęć: galeria na FB

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają uczestników uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Bibicach i Zielonkach

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content