Skip to main content
search
Aktualności

Pogodnie seniorom w Trojanowicach po raz trzeci

By 13 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 listopada 2013 przez admin

PICT0091

 

Ledwie powstał pomysł, a to już trzecia edycja. Integracyjną „Pogodną jesień dla seniora” zorganizowano w Trojanowicach 9 listopada. Salę wypełniło 40 osób, dla których jak mówi pani Bożena Mędrek, sołtys Trojanowic, warto było zrobić tę imprezę.

Sołtys Bożena Mędrek wraz z członkiniami Koła „Tradycja” zapraszała osobiście wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat życia. Bawili się długo, nie sposób było się nudzić dzięki różnorodnym atrakcjom. – Było trochę nowych osób, dzięki obniżeniu wieku, od którego zapraszaliśmy – mówi sołtys.  
Na początek występem przygotowanym specjalnie na tę okazję pod kierunkiem Bożeny Szarek, bibliotekarz Zespołu Szkół w Zielonkach, gości ucieszyli najmłodsi Trojanowiczanie. Ośmioro dzieci prócz wierszy i piosenek miało również w zanadrzu przebojowy skecz – wywiad redaktora ze stuletnią babcią, telefoniczny, więc obfitujący w serię zabawnych omyłek. Marcin Mędrek, młody akordeonista z Trojanowic, zagrał kilka utworów na ten instrument. A jako że w okolicy świąt patriotycznych Polacy więcej śpiewają – i tutaj tradycji stało się zadość. Rozśpiewani członkowie Koła Tradycja przy akompaniamencie Władysława Pietrzyka na akordeonie oraz Karola Żuchowicza na trąbce wykonali dla seniorów i z seniorami piosenki znane i lubiane. A do tańca poderwał wszystkich nowo założony zespół Barwa złożony z mieszkańców gminy Zielonki, występuje w nim również wspomniany pan Karol.
Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali również quiz z pytaniami z wiedzy ogólnej – wiadomości o miejscowości były tematem w poprzednich edycjach. W pytaniach trzeba się było wykazać m. in. wiedzą geograficzną i przyrodniczą i wiedzieć np. czy dzięcioły odlatują do ciepłych krajów. Quiz cieszył się wielkim powodzeniem, również ze względu na praktyczne, atrakcyjne nagrody jak czerwone korale czy dziadek do orzechów.
Trojanowiczanom w integracji towarzyszył wójt gminy Bogusław Król, ksiądz proboszcz giebułtowskiej parafii Stanisław Gutt, radny gminy Zielonki Krzysztof Gaweł oraz dyrektor Centrum Kultury Marek Płachta.
Imprezę, której organizatorami byli Koło „Tradycja”, sołtys, rada sołecka, wsparli również sponsorzy – Zakład Przetwórstwa Mięsa Zbigniewa i Tomasza Małków.
IO

PICT0092
PICT0093
PICT0096
PICT0097
Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content