Skip to main content
search
Relacje

Pola Nadziei

By 17 października 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 października 2016 przez admin

pole1

Tegoroczna, piąta już, edycja Pól Nadziei w Zielonkach zbiegła się z okrągłymi rocznicami  idei niesienia duchowej pomocy osobom terminalnie chorym.

35 lat temu, w  marcu 1981 roku, odbyło się zebranie założycielskie Towarzystwa Przyjaciół Chorych  „Hospicjum” w Krakowie, które zostało zarejestrowane kilka miesięcy później – 29 września 1981 r. W roku 1996 uroczyście otwarto Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, którego budowa trwała od 1990 roku; a wiosną 1998 roku w krakowskich parkach po raz pierwszy zakwitły polskie Pola Nadziei – 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja Charytatywna Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii. Tak więc tegoroczne sadzenie cebulek to przygotowanie do wiosennej, XX już, Kampanii Pól Nadziei w małopolskich szkołach.

W Zielonkach w tym roku przed budynkiem GZEAS-u i GOPS-u przy ul. Galicyjskiej 17 kolejne pole żonkili zasadzili harcerze i zuchy ze Szczepu Zielonego – zakwitnie już na wiosnę. Do roześmianej 51-osobowej grupy dołączyli mieszkańcy ul. Zielone Jary: Maksymilian i Aleksander z rodzicami  oraz Dorotka z mamą. Zbiórkę harcerską, na której dzieci i młodzież dowiedziały się o idei programu Pól Nadziei zakończono miłym, ciepłym poczęstunkiem, przygotowanym przez Pierogarnię u Jana, mieszczącą się w Zielonkach. Dzieci, młodzież i opiekunowie harcerzy: druhny Anna Potok i Agnieszka Sosnowska oraz druh Piotr Utylski posmakowali też dyniowego rarytasu.

Radna Marzena Gadzik-Wójcik dziękuje wszystkim młodym uczestnikom sobotniej akcji i ich rodzicom za wsparcie idei, druhnom i druhowi za aktywność i zapewnienie opieki nad młodymi ludźmi, krzewienie wartościowych postaw, a sołtysowi Zielonek Władysławowi Orzechowskiemu oraz Annie  Soblik-Milcz – kierownik GZEAS-u za wsparcie finansowe spotkania.

MGW

pole2

pole3

pole4

pole5

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content