Skip to main content
search
Aktualności

Północna Obwodnica Krakowa na półmetku

By 27 czerwca 202211 maja, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2023 przez TN

Zaangażowanie rzeczowe budowy Północnej Obwodnicy Krakowa, wykonawcy oraz inwestor szacują na ok. 50 proc. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński wizytowali 27 czerwca budowę POK od węzła Modlnica przez Zielonki, Bibice, Węgrzce, Bosutów, Dziekanowice do węzła Batowice wraz przedstawicielami wykonawcy, samorządu oraz dziennikarzami.
Więcej o stanie prac: https://www.gov.pl/web/gddkia-krakow/aktualny-stan-budowy-s52-polnocnej-obwodnicy-krakowa
Uczestnicy wraz z ministrem odwiedzili m.in. miejsce pomiędzy ul. Dożynkową w Krakowie a LKS Zieleńczanka, gdzie dwa lata temu wbito pierwszą łopatę na budowie oraz zaawansowany już w budowie tunel niedaleko węzła Batowice, gdzie na koniec odbyła się konferencja prasowa.
Jak poinformował przedstawiciel wykonawcy dwa lata pandemii, z którym to okresem zbiegła się budowa, a potem wojna w Ukrainie i problemy z dostępnością pracowników i materiałów, a także trudności hydrogeologiczne nie ułatwiają zadania. Minister Andrzej Adamczyk przypomniał, że Północna Obwodnica Krakowa to droga oczekiwana od kilkudziesięciu lat. – Ta droga ma szansę zostać zakończona w terminach, które wcześniej zostały dla niej przyjęte, skorygowane o te okoliczności. Jeśli pogoda nie przeszkodzi budowa powinna być pod koniec 2022 r. zaangażowana w 60-70 proc., a w roku 2023 i 2024 etapami oddawana do użytkowania.
Minister Andrzej Adamczyk dziękował też samorządowcom za współpracę. W objeździe wzięli udział m.in. wicewójt gminy Zielonki Arnold Kuźniarski, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko i starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka.
– Współpraca z administracją, z gminą, ze starostwem, z oddziałem GDDKiA w Krakowie przebiega modelowo, problemy, które są niemałe, są rozwiązywane praktycznie od ręki – powiedział Andrzej Truszkowski, z-ca dyrektora kontraktu S-52 z ramienia wykonawcy, firmy Gulermak.
Przypomnijmy, że z ponad 12-kilometrowego przebiegu drogi ekspresowej Północnej Obwodnicy Krakowa, 6,7-kilometrowy odcinek znajduje się na terenie gminy Zielonki i przebiega przez Zielonki, Bibice, Węgrzce, Bosutów, Dziekanowice, Batowice. Na terenie naszej gminy powstają 3 węzły: Zielonki, Węgrzce, Batowice.

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają prace na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa oraz uczestników konferencji prasowej 27.06

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content