Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Powiatowe dożynki z zieloneckim akcentem

By 5 września 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 września 2023 przez KB

W sobotę odbyły się dożynki powiatu krakowskiego w gminie Skawina. Podczas imprezy wyróżniono rolników z Bosutowa-Bolenia, a na stoisku promocyjnym zaprezentowało się KGW Brzozówka.
Starostwo powiatowe wyróżnia i przyznaje symboliczne nagrody dla najlepszych rolników z poszczególnych gmin powiatu krakowskiego. W tym roku wyróżniono Elżbietę i Piotra Poznańskich, mieszkańców miejscowości Bosutów. Prowadzą oni gospodarstwo rolne wspólnie z rodzicami o powierzchni ok. 14 ha. Zajmują się głównie uprawą warzyw, ziemniaków i zboża.
– Praca w gospodarstwie rolnym wymaga ogromnej siły, sprawności i wytrzymałości i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Nie ma określonych ram czasowych, często to praca 7 dni w tygodniu. Bycie rolnikiem to ciężki zawód, do którego trzeba mieć odpowiednie przygotowanie, ale najważniejsze jest zamiłowanie do tego co się robi. Dla państwa Poznańskich prowadzenie tak dużego gospodarstwa rolnego to świadomy wybór sposobu na życie, ale przede wszystkim pasja – podkreśla Mirosław Golanko, przewodniczący rady gminy Zielonki.
Podczas dożynek gminę Zielonki na stoisku promocyjnym reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozówki. Na stole pełnym pyszności można było popróbować m.in. kanapek ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz domowych ciast.
Red.

Na zdjęciach: nagrodzeni rolnicy z Bosutowa-Bolenia oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozówce na stoisku promocyjnym.

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content