Skip to main content
search
Aktualności

Lato z owadami, lato… – powitanie lata w Korzkwi

By 6 czerwca 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2019 przez admin

IMG 9431Korzkiewskie powitanie lata Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Bądźcie z nami to wydarzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić początek czerwca. W korzkiewskim parku, u podnóża zamku, 4 czerwca odbył się 41. Festyn Integracyjny. Na łące integracyjnie bawiło się około 700 dzieci z 22 placówek dla podopiecznych stowarzyszenia i współpracujących instytucji, a w tym roku temat pikniku był przyrodniczy, królowały owady.

Dopisała pogoda, było wręcz upalnie, uczestnicy korzystali z uroków cienia korzkiewskich drzew, ale i namiotów rozstawionych przez harcerzy. Spragnionych cienia chroniła też scena, na której najmłodsi prezentowali talenty artystyczne, ale i kostiumy, oczywiście związane z owadami. Dzieci, jak się okazało, wiedzą dużo o owadach, o tym jak są pożyteczne, jakie mają techniki obronne, czy są niebezpieczne. Bawiono się w rytm piosenek, których owady są bohaterkami, jak przebój Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”, czy „Biedroneczki są w kropeczki”. Pomysł tematu tradycyjnie narodził się w Młodzieżowym Domu Kultury Dom Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie.
Kilkuset uczestników przywitała ze sceny prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Bądźcie z nami Cecylia Chrząścik wraz z patronującym przedsięwzięciu wójtem gminy Zielonki Bogusławem Królem, tradycją już jest, że „wujek wójt” przywozi dzieciom kosz cukierków i każdy zostaje nimi poczęstowany. Tę gigantyczną pracę rozdawania cukierków wykonał wujek Krystian, czyli wiceprezes stowarzyszenia Krystian Kosub. Pani prezes podziękowała wszystkim, którzy się przyczyniają do organizacji wesołego pikniku: policji, strażakom, pogotowiu ratunkowemu – te instytucje udostępniają i prezentują dzieciom samochody i sprzęt sprawiając masę radości; taksówkarzom i firmie przewozowej, którzy dowożą uczestników do Korzkwi i wielu innym zaprzyjaźnionym osobom i firmom.
Do tańca i wspólnej zabawy zachęcali prowadzący Jolanta Wiewióra i Marek Kupiec. Wolfgang Hofer prowadził warsztaty lepienia w glinie, dużą popularnością cieszyły się przejażdżki w siodle dzięki Ośrodkowi Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun” z Olszanicy. Było przeciąganie liny i tory przeszkód, mecze piłki nożnej na miniboisku, a szczudlarze robili ogromne bańki mydlane. Dzięki harcerzom można było posilić się grochówką czy frankfurterkami z grilla.
Organizatorami festynu byli Stowarzyszenie „Bądźcie z nami”, Fundacja Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji – Ośrodek Szkoleniowy Korzkiew oraz MDK Dom Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie, a w czasie pikniku pomagali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi oraz harcerze ze Szczepu Zielonego.
W tym roku minęło 28 lat odkąd powstało nasze stowarzyszenie, wyrosło w nim nowe pokolenie, i to już niejedno – podsumowuje mówi Cecylia Chrząścik.
IO

Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Szulc-Kłembukowskiej.

IMG 9230
IMG 9243
IMG 9972
IMG 9275
IMG 9292
IMG 9317
IMG 9331
IMG 9364
IMG 9381
IMG 9404
IMG 9437
IMG 9446
IMG 9944
IMG 9979
Close Menu
 
5 grudnia 2023
Skip to content