Skip to main content
search
Aktualności

Lato z owadami, lato… – powitanie lata w Korzkwi

By 6 czerwca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2019 przez admin

IMG 9431Korzkiewskie powitanie lata Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Bądźcie z nami to wydarzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić początek czerwca. W korzkiewskim parku, u podnóża zamku, 4 czerwca odbył się 41. Festyn Integracyjny. Na łące integracyjnie bawiło się około 700 dzieci z 22 placówek dla podopiecznych stowarzyszenia i współpracujących instytucji, a w tym roku temat pikniku był przyrodniczy, królowały owady.

Dopisała pogoda, było wręcz upalnie, uczestnicy korzystali z uroków cienia korzkiewskich drzew, ale i namiotów rozstawionych przez harcerzy. Spragnionych cienia chroniła też scena, na której najmłodsi prezentowali talenty artystyczne, ale i kostiumy, oczywiście związane z owadami. Dzieci, jak się okazało, wiedzą dużo o owadach, o tym jak są pożyteczne, jakie mają techniki obronne, czy są niebezpieczne. Bawiono się w rytm piosenek, których owady są bohaterkami, jak przebój Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”, czy „Biedroneczki są w kropeczki”. Pomysł tematu tradycyjnie narodził się w Młodzieżowym Domu Kultury Dom Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie.
Kilkuset uczestników przywitała ze sceny prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Bądźcie z nami Cecylia Chrząścik wraz z patronującym przedsięwzięciu wójtem gminy Zielonki Bogusławem Królem, tradycją już jest, że „wujek wójt” przywozi dzieciom kosz cukierków i każdy zostaje nimi poczęstowany. Tę gigantyczną pracę rozdawania cukierków wykonał wujek Krystian, czyli wiceprezes stowarzyszenia Krystian Kosub. Pani prezes podziękowała wszystkim, którzy się przyczyniają do organizacji wesołego pikniku: policji, strażakom, pogotowiu ratunkowemu – te instytucje udostępniają i prezentują dzieciom samochody i sprzęt sprawiając masę radości; taksówkarzom i firmie przewozowej, którzy dowożą uczestników do Korzkwi i wielu innym zaprzyjaźnionym osobom i firmom.
Do tańca i wspólnej zabawy zachęcali prowadzący Jolanta Wiewióra i Marek Kupiec. Wolfgang Hofer prowadził warsztaty lepienia w glinie, dużą popularnością cieszyły się przejażdżki w siodle dzięki Ośrodkowi Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun” z Olszanicy. Było przeciąganie liny i tory przeszkód, mecze piłki nożnej na miniboisku, a szczudlarze robili ogromne bańki mydlane. Dzięki harcerzom można było posilić się grochówką czy frankfurterkami z grilla.
Organizatorami festynu byli Stowarzyszenie „Bądźcie z nami”, Fundacja Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji – Ośrodek Szkoleniowy Korzkiew oraz MDK Dom Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie, a w czasie pikniku pomagali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomagamy” z Korzkwi oraz harcerze ze Szczepu Zielonego.
W tym roku minęło 28 lat odkąd powstało nasze stowarzyszenie, wyrosło w nim nowe pokolenie, i to już niejedno – podsumowuje mówi Cecylia Chrząścik.
IO

Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Szulc-Kłembukowskiej.

IMG 9230
IMG 9243
IMG 9972
IMG 9275
IMG 9292
IMG 9317
IMG 9331
IMG 9364
IMG 9381
IMG 9404
IMG 9437
IMG 9446
IMG 9944
IMG 9979
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content