Skip to main content
search
Aktualności

Powstaną boiska na os. Łokietka i w Węgrzcach oraz infrastruktura w Dziekanowicach

By 12 listopada 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2014 przez admin

umowa3287.755 zł to kwota dotacji, jaką gmina otrzymała na rozbudowę trzech terenów rekreacyjnych: na os. Łokietka w Zielonkach oraz w Dziekanowicach i Węgrzcach. Za łączną kwotę 353.939 zł – z dodatkowym wkładem gminy – powstaną dwa nowe boiska przy placach zabaw: na os. Łokietka i w Węgrzcach oraz budynek zaplecza przy istniejącym terenie rekreacyjnym w Dziekanowicach. 12 listopada wójt gminy Zielonki Bogusław Król podpisał w tej sprawie umowę w Urzędzie Marszałkowskim.

„Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w gminie Zielonki: 1. Sołectwo Zielonki – budowa placu do gry w piłkę wraz z odwodnieniem, 2. Sołectwo Dziekanowice – budowa budynku socjalnego przy istniejącym boisku wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami sieciowymi, 3. Sołectwo Węgrzce – budowa boiska asfaltowego wraz z ogrodzeniem” – to pełny tytuł projektu złożonego 12 czerwca 2014 r., na który gmina Zielonki dostała właśnie dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi ze środków PROW dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
W ramach tego projektu powstaną trzy nowe inwestycje rekreacyjno-sportowe. Pierwsza to boisko przy ul. Lawendowej na os. Łokietka w Zielonkach, zlokalizowane bezpośrednio przy oddanym w 2014 r. roku do użytku placu zabaw; nowe boisko o nawierzchni polipropylenowej będzie miało wielkość 18 x 9 metrów, ogrodzone będzie przez piłkochwyty o wysokości 5 metrów.
W Dziekanowicach natomiast, przy powstałym również w 2014 roku placu zabaw i boisku asfaltowym, powstanie budynek o powierzchni użytkowej 16 m kw. mieszczący niewielkie zaplecze socjalne i toalety.
Trzecia inwestycja, która powstanie w ramach projektu to asfaltowe boisko w Węgrzcach o powierzchni 15 x 25 m kw. z ogrodzeniem o wysokości 4 metrów, zlokalizowane bezpośrednio przy placu zabaw powstałym w 2014 r.,  położonym przy pętli autobusowej.

MKF

umowa2
umowa5
Plac zabaw na ul. Lawendowej os. Łokietka w Zielonkach
umowa4
Plac zabaw i boisko w Dziekanowicach
Plac zabaw Węgrzce

 Plac zabaw w Węgrzcach (przy pętli)
Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content