Skip to main content
search
AktualnościKoła Gospodyń wiejskichSołectwa

Pożegnanie lata w Węgrzcach

By 12 września 202319 września, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 września 2023 przez Marek Skiba

Tradycyjnie już, w Węgrzcach miał miejsce piknik na pożegnanie lata. Całe wydarzenie zlokalizowane było zarówno na terenie kompleksu sportowego TS Węgrzce, jak i w jego najbliższej okolicy. Piknik rozpoczął się na scenie wystąpieniem sołtys Węgrzc Magdaleny Listoś oraz prezesa TS Węgrzce Piotra Adamczuka.

Na boisku treningowym można było zagrać w badmintona. Tuż obok strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali ściankę wspinaczkową. Na boisku głównym dzieci chętnie sprawdzały celność swoich strzałów piłką futbolową. Wzdłuż linii boiska zlokalizowane zostały stoiska: z wynajmowanymi samochodzikami, ze strzelnicą z broni śrutowej oraz stoisko karate.

Nieco dalej można było pograć w „żywe piłkarzyki”. Ograniczone poprzeczkami ruchy sprawiały, że gra w piłkę nabierała zupełnie innego wymiaru. Na terenie przy hali ulokowano stoiska, gdzie można było spróbować m.in. smalcu od pań seniorek z Węgrzc, nie zabrakło dań od KGW Przyjaciele Węgrzc. Byli również harcerze, którzy zawsze chętnie wspierają wszystkie inicjatywy na terenie naszej gminy. Biblioteka Publiczna w Zielonkach przygotowała swoje stanowisko warsztatowe. Nieopodal sceny zorganizowano stoisko gastronomiczne.

Nieco dalej od centrum pikniku odbył się zlot starych samochodów. Świetnie zaprezentowane m.in. maluchy oraz duże fiaty robiły naprawdę duże wrażenie. OSP Węgrzce prezentowało również swój wóz strażacki oraz stoisko gaszenia „płomyków”.

Za halą sportową zorganizowano liczne stoiska, gdzie można było m.in. pokonać tor przeszkód, pomalować twarz, wziąć udział w warsztatach plastycznych. Ogromne zainteresowanie wzbudziły ćwiczenia street workout. W hali można było porozmawiać z członkami Kociego Patrolu o adopcji kota oraz zbadać wzrok.

Podczas gdy czynne były stanowiska, odbywał się również rajd rowerowy, a na scenie poza prowadzącymi wydarzenie, miały miejsce pokazy sportowe i artystyczne. Były i przedszkolaki i grupa ćwiczących capoeirę. Grupa karate efektownie rozbijała pustaki z gazobetonu oraz prezentowała technikę przyjmowania ciosów. Wystąpił zespół z programem tanecznym Modern Jazz oraz cheerleaderki – “Liderki”. Zespół Tańca Ludowego “Krakowianie” zaprezentował na scenie poloneza, a występie zaprosił zebranych do wspólnego tańca. Nie zabrakło zumby oraz pokazu akrobatycznego w powietrzu na szarfach, który zachwycił publiczność.

– Pokaz akrobacji na szarfie był naprawdę niezwykły – mówi Anna Noga, uczestniczka pikniku. – Myślę, że takie występy powinny być prezentowane również przy okazji innych wydarzeń. Mamy wiele talentów na terenie naszej gminy, powinniśmy je prezentować i się nimi chwalić – dodała.

Uczestnicy pikniku brali udział w licznych konkursach, w których co rusz na scenie wręczano nagrody. Było również piana party dla najmłodszych i tych nieco starszych.

– Impreza bardzo nam się udała, całe szczęście, że mieliśmy tylu zaangażowanych ludzi w to przedsięwzięcie – mówi Magdalena Listoś, sołtys Węgrzc. – Tutaj chodzi nie tylko o integrację mieszkańców, co jest oczywiście bardzo ważne, ale także integrację wszystkich lokalnych firm i inicjatyw. Razem możemy zbudować naprawdę fajne widowisko i dzielić się tym, co mamy najlepsze – podsumowała.

MS

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content